Необхідність розвивати власну справу та розширювати бізнес-проекти актуальна для всіх сфер. А у відкритих для зовнішніх інвестицій країнах, які не страждають від економічних потрясінь, існують сприятливі умови для реєстрації компаній.
Надати новий імпульс бізнесу допоможе Польща — стійка політична та економічна держава, яка приваблює підприємців з усього світу. Тут відкриваються чудові можливості для успішного розширення та розвитку підприємства. Але є і деякі недоліки.
Особливості дочірніх компаній у Польщі
Дочірнє підприємство в Польщі — окрема самостійна юридична особа, яка має право вести господарську діяльність, включаючи зовнішньоекономічну. Така фірма повністю належить та керується іноземною головною компанією. Найпоширеніша форма дочірніх компаній у Польщі — Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, еквівалент нашого ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю).
Ця форма забезпечує гнучкість, зручність та швидкість у:
- веденні різноманітних господарських діяльностей;
- укладанні контрактів з контрагентами;
- володінні майном безпосередньо дочірньою компанією.
Головна перевага реєстрації дочірньої компанії у Польщі — її повна незалежність від головного офісу, що надає бізнесу ширший діапазон можливих дій.
Ось основні особливості відкриття дочірнього підприємства в Польщі:
- Обмежена відповідальність. Дочірня компанія забезпечує захист материнської компанії. Це означає, що відповідальність материнської компанії обмежується її інвестиціями в дочірню компанію, і вона не несе відповідальності за борги та зобов'язання дочірньої компанії понад цю суму.
- Окреме управління. Оскільки дочірня компанія є окремою юридичною особою, вона має власну управлінську команду, яка відповідає за її діяльність. Це дозволяє материнській компанії делегувати обов'язки та зосередитися на своїй основній діяльності.
- Іноземний досвід. Дочірня компанія надає материнській компанії доступ до місцевого ринку зі всіма його особливостями. А це вкрай важливо при виході бізнесу на новий ринок.
- Можливості брендингу. Дочірня компанія допомагає материнській створювати та поширювати, закріпити на новому ринку свій бренд. Використовуючи досвід дочірньої компанії, материнська підвищує впізнаваність свого бренду та збільшує свою частку на ринку.
Щоб зареєструвати дочірню компанію у Польщі, необхідно пройти доволі прості етапи. В першу чергу необхідно надати документи, відкрити банківський рахунок та внести на нього статутний капітал. Простіше, швидше та економніше це можна зробити через LFTAdvisor. Експерти компанії ідеально знайомі з польським ринком та допоможуть швидко та гарантовано успішно відкрити дочірню компанію в цій країні.
Переваги та недоліки відкриття дочірньої компанії у Польщі
Зрозуміло, у рішення відкрити дочірню компанію в Польщі є свої позитивні і негативні сторони.
Позитивні:
- Контроль — дочірня компанія дає материнській компанії повний контроль над своїми операціями. Це дозволяє основному бізнесу реалізувати власний стиль управління та приймати рішення, що відповідають його загальним цілям та завданням.
- Інтеграція — дочірня компанія може бути інтегрована в реалізовані операції материнської. Це також спрощує реалізацію глобальних стратегій та забезпечує узгодженість на всіх ринках.
- Прибутковість — дочірня компанія може бути більш прибутковою, ніж материнська.
Негативні:
- Вартість — створення дочірньої компанії може бути дороговартісним, оскільки потребує значних інвестицій у ресурси, інфраструктуру та персонал.
- Ризики — дочірня компанія на польському ринку схильна до тих самих ризиків, що і материнська, включаючи економічні, політичні та юридичні. Це може ускладнити управління ризиками на новому ринку.
- Культурні відмінності — дочірній компанії може бути важко адаптуватися до місцевих культурних відмінностей і звичаїв, що може негативно позначитися її діяльності і прибутковості.
Звісно, переваги та недоліки відкриття дочірнього підприємства в Польщі у кожному окремо випадку можуть бути різними. Тому потрібно проводити аналіз та оцінку ризиків кожного бізнесу.
Як відкрити дочірню компанію у Польщі
Процедура відкриття дочірньої компанії у Польщі дуже проста:
- Найменування організації має бути оригінальним.
- Потрібно 5 000 злотих, що розподіляються за частками акціонерів.
- Управління здійснюється радою (правлінням), що контролює всі дії дочірньої компанії.
- За всією діяльністю стежить відібрана наглядова рада (якщо вона обрана).
Дочірня компанія виступає як окрема особа, що має юридичну силу. Вона має всі основні права та зобов'язання, які характерні для польських організацій. Також їй потрібна офіційна реєстрація для виплати ПДВ.