Уряд запровадив нову умову для бронювання чоловіків.
Серед підстав, які дозволяють відмовити державному органу чи підприємству у бронюванні їхнього працівника, – відсутність в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про громадянина. Про це йдеться у постанові № 1125 від 1 жовтня, інформує Комерсант український.
Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних: тепер його можна отримати, якщо громадяни уточнили свої військово-облікові дані.
Так, уряд уточнив підстави для отримання бронювання. Тепер це можливо, коли військовозобовʼязаний:
перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);уточнив дані щодо перебування на військовому обліку;не перебуває у розшуку.Також серед підстав, які дозволяють відмовити державному органу чи підприємству у бронюванні їхнього працівника, – відсутність в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про громадянина.
Критерії критично важливих для економіки підприємств
Постановою Кабінету Міністрів №76 визначено критерії, за якими підприємство визнається критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період:
- загальна сума сплачених податків перевищує еквівалент 1,5 млн євро;
- сума надходжень в іноземній валюті перевищує еквівалент 32 млн євро;
- підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку;
- підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади;
- відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- розмір середньої зарплати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої зарплати у регіоні за IV квартал 2021 р.;
- підприємство є резидентом Дія Сіті.
Підприємство визнається критично важливим, якщо відповідає хоча б двом критеріям. Такі підприємства можуть забронювати 50% своїх працівників, або більше “у разі наявності обґрунтованої потреби”.