З настанням холодів починається справжній ажіотаж на зимову рідину для омивачів. Її продають буквально скрізь – магазини, шиномонтажі, заправки. І я завжди обираю купувати на заправках. Чесно, є свої причини, і тут не тільки про ціну.
Здається, ця “незамерзайка” краще чистить скло, майже не смердить і точно справляється з морозами. Перевірити це простіше простого: на холоді одразу видно, працює рідина чи ні.
Що ще варто знати
Що цікаво, склад цих омивачів більш-менш однаковий. Основний інгредієнт – спирт, і саме від нього залежить, чи замерзне рідина на морозі. Усе інше – ароматизатори, барвники, миючі добавки – це вже другорядне. Але ключовий момент у тому, який саме спирт використовується.
На заправках нерідко можна натрапити на “незамерзайку” з метанолом. У нас його офіційно заборонили ще давно, бо хтось вирішив пити рідину для омивачів і труївся. У Європі, наприклад, метанол у таких рідинах абсолютно легальний, і ніхто не скаржиться. Навпаки, він дешевий, не смердить і чудово справляється зі склом. У мороз таких парів у салон потрапляє зовсім небагато, і вони безпечні, якщо використовувати рідину за призначенням.
Магазини таку “незамерзайку” не продають, але на заправках чи у “приватників” вона іноді трапляється. Особисто для мене це нормальний варіант. Світова практика доводить, що нічого страшного в її використанні немає. Звісно, кожен сам вирішує, де і що купувати, але я точно залишаюся прихильником такого підходу.