Нічне водіння – це зовсім інша історія, ніж їзда вдень. Машин менше, але й світла на дорозі не вистачає, і ці осліплюючі фари зустрічних авто… Це реально може бути проблемою. Ризик потрапити в ДТП вночі значно більший, і це варто враховувати. Але є кілька порад, які допоможуть зробити нічні поїздки більш комфортними і безпечними.
Перш за все, треба правильно налаштувати фари. Вони мають не тільки забезпечувати хорошу видимість, але й не сліпити інших водіїв. І не забувайте перевіряти їх у сервісі, адже з часом вони можуть втратити правильний кут освітлення. А ще протитуманки – це крута штука, але їх варто включати тільки за поганої видимості, а то можна легко засліпити зустрічні машини.
Із чистотою всього, що тільки можна, теж не варто жартувати. Кожна цятка на склі чи дзеркалі може стати причиною відблисків, через які погіршується огляд. Особливо це помітно вночі. Так що краще витирати не тільки зовні, але й всередині, щоб пил не створював зайві проблеми.
Швидкість також варто знизити, коли їдеш вночі. Це, напевно, одне з найголовніших правил. Бо навіть найкращий водій може не встигнути відреагувати на якусь небезпеку, якщо їхати швидко в темряві. Чим повільніше, тим більше шансів вчасно зупинитись або ухилитись від чогось.
До того ж окуляри з антибликовим ефектом – це точно річ, яка рятує вночі. Ти не уявляєш, як з ними легше переносити весь цей хаос світла від фар інших машин.
Ну і не забувай про дальнє світло. Якщо їдеш по пустій трасі, це круто, але як тільки з’являється зустрічний автомобіль, відразу вимикай його, щоб не сліпити водія, інакше можеш стати причиною аварії.
І, звісно, перерви. Не варто забувати, що втома ночами на дорозі – це величезна проблема. Тому я завжди намагаюся зупинятись хоча б раз на пару хвилин кожні дві години, щоб трохи відпочити.
Що стосується салонного освітлення, то краще тримати його мінімум. Мало того, що це допомагає твоїм очам краще адаптуватись до темряви, так ще й не відволікає від дороги. Це, здається, маленькі деталі, але вони реально допомагають, коли їдеш вночі.