Якщо ви купуєте старий автомобіль, будьте готові до серйозного випробування. Легковажний підхід у цьому разі неприпустимий, оскільки дуже легко і швидко може посприяти різного роду неприємностям. Досвідчені юристи виділили чорний список речей, які категорично не рекомендують робити під час придбання вживаної машини.
Насамперед не варто вірити продавцеві на слово, що авто перебуває в технічно справному стані. Найкраще, якщо ви вже зважилися на купівлю конкретної машини, відправити її на СТО для детальної діагностики. Фахівці детально розкажуть вам, що не так з авто і дадуть можливість чесно прийняти на себе всі відповідні ризики.
Також юристи закликають не ігнорувати перевірку історії автомобіля. Сьогодні за VIN-кодом можна дізнатися дані про колишніх власників транспортного засобу, чи брав він участь у ДТП, чи не перебуває у розшуку та чи не має різного роду обтяжень. Зробити це можна через такі сервіси, як Opendatabot або AUTO.RIA.
Крім того в сервісному центрі перед перереєстрацією ТЗ за 350 гривень можна замовити експертне дослідження, яке покаже автентичність його ідентифікаційних номерів. Особливо це важливо робити з машинами, пригнаними з-за кордону. Іноді в Україну приганяють авто, які перебувають у розшуку чи викраденні або з агрегатами з викрадених транспортних засобів.
Окремо юристи рекомендують не погоджуватися на схему купівлі-продажу «за дорученням», оскільки юридично така угода буде нікчемною і ви фактично не станете власником транспортного засобу, але втратите гроші.