До інавгурації Дональда Трампа Іран і Росія збираються підписати 20-річний договір про стратегічне партнерство, повідомили в Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України (ЦПД РНБО).
Документ може містити положення про зміцнення оборонного співробітництва, зокрема, про обмін ядерними технологіями, інформує FREEДOM.
Вашингтон посилить тиск на Тегеран, коли Дональд Трамп повернеться в Білий дім, припускають експерти. Тактику Трампа щодо Ірану під час його попереднього президентського терміну в ЗМІ називають “максимальним тиском”. Тоді Вашингтон визнав “Корпус вартових ісламської революції” міжнародною терористичною організацією. Унаслідок авіаудару США було ліквідовано командувача елітного іранського спецпідрозділу Касема Сулеймані. Трамп оголосив про відновлення санкцій щодо Ірану, і Вашингтону вдалося обвалити продажі іранської нафти. Джерела видання Wall Street Journal впевнені: обраний президент США готується продовжити політику “максимального тиску”.
“Ми ізолюємо Іран дипломатично і послабимо його економічно, щоб він не міг фінансувати все те насильство, яке чинять хусити в Ємені, ХАМАС, “Хезболла” і подібні проксі. Усі вони дестабілізують Ізраїль і наших партнерів у Перській затоці”, — заявив спеціальний представник США щодо Ірану (2018-2020 рр.) Браян Хук.
До такого розвитку подій готуються не тільки в Тегерані, а й у Москві. 23 грудня речник Міністерства закордонних справ Ірану повідомив, що до кінця січня 2025 року країни підпишуть 20-річну угоду про стратегічне партнерство.
“Зміст угоди досі невідомий, але зазначається, що вона має сприяти тісній оборонній співпраці. Ймовірно, договір передбачатиме доступ Ірану до російських ядерних технологій або отримання Тегераном нових видів озброєнь”, — з публікації Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України в Telegram.
Одним із досягнень свого першого президентського терміну Дональд Трамп вважає вихід з угоди щодо іранської ядерної програми. Цей договір у 2015 році уклали з Іраном Китай, Росія, Велика Британія, Франція, США та Німеччина. Його суть полягала в тому, що Іран погодився на доступ інспекторів МАГАТЕ до ядерних об’єктів в обмін на поступове скасування санкцій.
У 2018 році Трамп оголосив про вихід країни з угоди щодо іранської ядерної програми. Він повідомив: у Вашингтона є докази того, що Тегеран продовжує розробку ядерної зброї, тобто порушує положення договору. Тепер Wall Street Journal припускає, що обраний президент США може розглядати можливість превентивних ударів по ядерній інфраструктурі Ірану.
“Можливість військового удару по ядерних об’єктах зараз більш серйозно розглядається деякими членами його перехідної команди… Однак усі дискусії з цього питання поки що перебувають на ранніх стадіях”, — із публікації The Wall Street Journal.
8 листопада 2024 року в Міністерстві юстиції Сполучених Штатів повідомили, що Тегеран готував замах на тоді ще кандидата в президенти США Дональда Трампа. В Ірані всі підозри в організації замаху відкинули.