Восени можна зробити для себе корисну справу на городі та посіяти капусту. Треба орієнтуватися на погодні умови, бо робота може бути проведена і на початку грудня.
Для чого відкладати на весну те, що можна зробити вже. З настанням весни можна буде спостерігати вже за посадками та їх зростанням, а не займатися підготовкою грядок.
Переваги підзимового посіву
Не тільки економія часу є плюсом. Капуста з підзимового посіву більш стійка до шкідників, а самі плоди розвиватимуться соковитими, матимуть підвищений імунітет до хвороб.
Що потрібно знати
Для підзимого посіву підійде середньо- або пізньостиглий сорт. Капуста погано росте на кислих ґрунтах, тому грядка повинна буде заздалегідь підготовлена та розкислена, підживлена.
Ґрунт повинен бути легким та високим, щоб насіння не проросло раніше часу. Борозни роблять глибиною по 5 см, відстань між рядками 20 см. Посіяне насіння треба засипати ґрунтом, який до цього моменту повинен був бути заготовленим з осені та зберігався в теплі. Мерзлою землею насіння не засипають.
Сіяти насіння потрібно при похолоданні. Рекомендована температура становить 0 градусів. Грядки з насінням потрібно накрити. Можна використовувати лапник, листя або спанбонд. Капуста посіяна під зиму дасть врожай на 3 тижні раніше за весняні посадки.