Сіль — це не лише кухонний інгредієнт, а й ефективний засіб проти цвілі, який допомагає поглинати вологу та запобігати розповсюдженню грибка.
Цвіль – поширена проблема для багатьох, особливо взимку, коли підвищена вологість і конденсат створюють ідеальні умови для її розмноження. Часто для боротьби з цвіллю використовують дорогі хімічні засоби, які можуть бути агресивними для поверхонь і погіршувати якість повітря в оселі, передає Express.
Проте, як зазначає експерт, ефективне та доступне рішення можна знайти прямо на кухні, пише Главред.
"Цвіль добре розвивається у вологому середовищі, а сіль природним чином поглинає вологу", - вказує Скотт Еванс із компанії Pink Storage.
За його словами, звичайна сіль може стати простим і безпечним способом боротьби з цвіллю, про який багато хто навіть не здогадувався.
Зменшуючи рівень вологи в будинку, цей метод не лише допомагає позбутися вже наявної цвілі, а й запобігає її повторній появі.
Чи пригнічує сіль ріст цвілі
Експерт додає, що Витягуючи воду з плісняви, ви фактично зупиняєте її здатність процвітати. Крім того, сіль має м'які антимікробні властивості, що робить її чудовим варіантом для запобігання поверненню цвілі.
Експерт зазначає, що сіль, витягуючи вологу з плісняви, перешкоджає її подальшому поширенню. Окрім цього, вона має антимікробні властивості, що допомагає запобігти повторній появі грибка.
Чи позбавляє сіль від цвілі
Для профілактики він радить розміщувати ємності з сіллю у вологих місцях, щоб вона поглинала зайву вологу ще до утворення цвілі.
Якщо ж проблема вже виникла, Скотт рекомендує спочатку витерти зайву вологу сухою ганчіркою, а потім рясно посипати уражену поверхню кухонною сіллю та залишити на ніч – це допоможе зупинити поширення плісняви.
Для видалення стійких плям він пропонує зробити пасту з солі та невеликої кількості води й нанести її безпосередньо на проблемну ділянку.
"Дайте цій пасті висохнути і виконайте ті ж самі кроки, щоб видалити плісняву зі стін або поверхонь", - радить експерт.
За його словами, для додаткового захисту житла можна розчинити дві столові ложки солі в теплій воді та обробити цим розчином стіни й підвіконня.
Це утворить тонкий захисний шар, який запобігатиме осіданню спор плісняви, забезпечуючи вам спокій упродовж вологих місяців.