Вчені Лін Чжан з Китайського сільськогосподарського університету та Саджал Лахірі з Університету Південного Іллінойсу використали дані Panel Study of Income Dynamics, провівши аналіз, який дозволив відстежувати зміни доходу та їхній вплив на щастя протягом багатьох років.
Результати показали, що вищий дохід корелює з підвищенням задоволеності життям. Цікаво, що результати суперечать парадоксу Істерліна, який стверджує: багатші люди щасливіші, але подальше зростання доходу не обов’язково робить їх більш щасливими.
Нові дані показують — коли дохід збільшується, рівень щастя також має тенденцію до зростання, пише Успіх in UA.
Водночас дослідники зазначили винятки: бідніші люди, які знаходять щастя у простих речах, та багаті, котрі почуваються нещасними. Дослідження використовувало шкалу суб’єктивного добробуту (SWB), де учасники оцінювали своє життя від 1 до 10. Зниження доходу, особливо серед людей з нижчими статками, негативно впливало на їхнє задоволення життям.
“Хоча взаємозв’язок між грошима та щастям залишається тонкою темою, дані цього дослідження додають ваги аргументу про те, що економічний добробут відіграє значну роль у визначенні загальної задоволеності життям”, – йдеться в повідомленні.