Гнилі яблука не обов'язково викидати. Навпаки, в них є чимало користі. Головне – вміти використовувати їх в саду і на городі. І компост – це далеко не все, для чого можна використати такі яблука.
У вас згнило багато яблук? Це неприємно, але вони все ще можуть бути дуже корисними. Наприклад, для компосту чи швидкої підживки для городу. А ще вони підходять для пасток, які дозволять зменшити кількість шкідників.
Приготування добрива
Найочевидніший варіант – компостування. Так, яблука можна просто кинути на компост. Там вони розкладатимуться поступово та віддаватимуть багато поживних речовин. І приблизно за півтора року у вас буде дуже поживне добриво для городу. Головне – чергувати яблука з іншою органікою, а також картоном і дрібними гілочками.
Але ще можна використати такі “відходи” для миттєвого підживлення. Для цього треба подрібнити гнилі фрукти та залити їх водою. Для того, щоб підживка була кращою, варто додати ще кропиви чи іншої трави. Пропорції такі: на 2 частину яблук треба взяти 1 частину зелені та 3 частини води. Після 5-7 днів настоювання процідіть та додайте ще 6-7 частин води. Після цього можна поливати городину під корінь, щоб вона краще росла та родила.
Теплі грядки та підживлення саду
Гнилі яблука можна закопувати під деякими кущами та деревами. Наприклад, під смородиною, аґрусом, абрикосою, вишнею чи грушею. Якщо робите теплі грядки, то гнилі яблука теж можна кидати в неї. Особливо якщо яблука лише частково гнилі, бо тоді вони поступово розкладатимуться та віддаватимуть все більше тепла рослинам.
Уловлювач для ос і комах
Зіпсовані яблука пахнуть бродінням. А це дуже приваблює деяких шкідників. Зокрема ос. Тобто якщо ви покладете декілька гнилих яблук навколо фруктових дерев, то частина шкідників спершу летітиме до них, а не до врожаю. Це дозволить зменшити втрату врожаю через шкідників без використання хімії, яка може вплинути на плоди.
Коли яблука варто утилізувати
Якщо гниль з’явилася через хвороби або на яблуках є сліди плісняви, тоді сміливо їх викидайте. Такі фрукти краще не використовувати ні в саду, ні на городі, бо вони можуть лише нашкодити рослинам, кущам та деревам.