Українці, які витрачають менше ніж 345,28 грн на день, вважаються такими, що живуть за межею бідності – саме такий поріг встановлено в Україні у 2024 році.
Згідно інформації, якщо людина має менш ніж 10 358 грн на місяць, вона не може покрити базові потреби, як-от харчування, житло, одяг, транспорт і медичні послуги.
Про це йдеться у звіті Світового банку. У цю суму закладені лише найнеобхідніші витрати, такі як їжа, одяг, комуналка, транспорт і базове лікування.
Жодних відпусток, відвідувань стоматолога чи запасу на чорний день. Під час війни, зростання цін і постійної нестабільності виживати на таку суму стає все складніше.
Хоча в загальному по країні деякі показники зросли, багато людей не відчули цього покращення. В Україні досі високий рівень безробіття, мільйони внутрішньо переміщених осіб, бізнес працює з перебоями, а тіньова економіка продовжує зростати. Особливо важко виживати пенсіонерам, багатодітним родинам, людям з інвалідністю та тим, хто живе в селах.
Разом з Україною до групи країн із вищим рівнем доходу потрапили Іран, Алжир і Монголія. А от Росія, Болгарія та Палау взагалі піднялися ще вище – до країн із високим рівнем доходу. Але в реальному житті ці цифри не завжди відображають, як живуть прості люди.
Так, для країни підвищення в рейтингу може бути позитивним сигналом для інвесторів і міжнародних партнерів. Але для пересічного українця це поки що просто цифри. Щоб зростання стало відчутним, потрібно, аби економіка розвивалась і далі, а доходи людей реально зростали.