Депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Михайло Тарасенко на пленарному засіданні 22 липня 11 разів проголосував з різних питань, востаннє голосування було зафіксовано приблизно за годину до того, як під час цього засідання було оголошено про його смерть.
Увагу на це звернула Російська служба Бі-Бі-Сі.
З особистої картки депутата випливає, що в день смерті від його імені було подано голос за закон "Про денонсацію Конвенції про водно-болотні угіддя", а також за законопроект, який дозволяє дружинам загиблих учасників війни в Україні користуватися їхніми транспортними засобами до набуття спадщини.
При цьому за законопроект, що викликав великий резонанс, про штрафи за пошук в інтернеті визнаних екстремістськими матеріалів депутат уже не голосував. Як пише Бі-бі-сі, "до третього читання закону про пошук екстремістських матеріалів новина про його смерть, судячи з усього, дійшла до Думи, тож за цей закон від його імені голосувати не стали". Відразу після голосування глава Держдуми В'ячеслав Володін оголосив про смерть колеги, сказавши: "Він хворів, важко хворів. Хвороба виявилася сильнішою".
Для Держдуми РФ звично, що депутати помирають, але продовжують працювати
Бі-бі-сі зазначає, що подібні випадки фіксувалися в Думі і раніше. У Держдумі пояснювали, що депутати, які пропускають засідання через хворобу, передають колегам свою картку для голосування і ті голосують за них. У 2021 році "Медуза" писала одразу про три випадки, схожі на історію Тарасенка. Зокрема старша сестра колишнього міністра оборони Сергія Шойгу померла 10 червня 2021 року, проте, за даними протоколів, голосувала на засіданнях Думи 8 та 9 червня.
Депутат Шурчанов, який помер у грудні 2020 року, три тижні перед смертю був у комі, і всі ці три тижні голосував.
Померлий у вересні 2020 року депутат Агаєв голосував у день смерті 8 разів (він, до речі, теж був у комі).
Депутат Осипов, який помер у грудні 2012 року, в день смерті проголосував за заборону іноземцям усиновлювати російських сиріт. Причому проголосував вже після того, як у Думі оголосили про його смерть.
Заступник голови комісії з питань депутатської етики Євген Ревенко при цьому сказав "Комерсанту", що голосування від імені Тарасенка пов'язане з "технічним збоєм".
У регламенті Думи говориться, що "дотримання вимоги про необхідність особистого голосування депутата Державної Думи як суттєвий елемент належного порядку прийняття федеральних законів є обов'язковим", а у разі відсутності з поважної причини депутат повинен відобразити свою позицію "у заяві на ім'я Голови Державної Думи", а не просити колегу голосувати.