Вперше про Li-Fi стало відомо ще в 2011 році. Технологія використовує для передачі даних на високих швидкостях світло видимого спектру, на крихітні проміжки часу, включаючи і відключаючи світлодіоди. «Блимають» такі передавачі настільки швидко, що око побачити мерехтіння не в змозі – тобто їх можна використовувати для освітлення.
Тестування Li-Fi «у реальному світі» провела естонська компанія Velmenni, встановивши обладнання в декількох офісах і виробничих приміщеннях в Талліні. Швидкість передачі даних склала 1 гігабіт в секунду – більшість звичайних мереж Wi-Fi сьогодні в середньому показують близько 10 мегабіт в секунду.
Швидше за все, поширення Li-Fi не призведе до зникнення Wi-Fi, і технології будуть співіснувати. Там, де це можливо і виправдано, будуть встановлювати обладнання Li-Fi, щоб підвищити швидкість передачі даних, а пристрої – від настільних ПК до смартфонів – зможуть «плавно» перемикатися між стільниковими мережами, Wi-Fi і новим «світловим інтернетом».
На думку генерального директора Velmenni Діпака Соланки, в найближчі три-чотири роки, грунтуючись на успіху пілотних проектів, технологія Li-Fi зможе одержати широке поширення. Залишається вирішити, як бути тим користувачам, хто захоче користуватися високошвидкісним інтернетом не тільки при світлі ламп, але і в темряві.