Гріти їжу в мікрохвильовій печі – це швидко і зручно, проте робити це можна далеко не з усіма продуктами.
У деяких випадках використовувати НВЧ-випромінювання (надвисокочастотне випромінювання) не тільки не рекомендовано, а й небезпечно як для самої техніки, так і для здоров’я. Яку їжу не можна гріти у мікрохвильовій печі і чому, читайте далі.
Варені яйця
Зварені взм’ятку або “круто” яйця не можна підігрівати в мікрохвильовій печі – вони в будь-який момент можуть вибухнути. При цьому неважливо, були вони попередньо очищені чи ні. Через високий вміст всередині яєць води при їх підігріві утворюється велика кількість пари, яка і може спровокувати “вибух”.
Рис
Рис в принципі не рекомендується підігрівати повторно – до таких висновків дійшло американське агентство з харчових стандартів. Згідно з результатами їхніх досліджень, в рисі містяться бактерії Bacillus cereus, які при підвищених температурах виробляють шкідливі для організму спори. А результатом споживання підігрітого в мікрохвильовці рису може стати харчове отруєння.
Картопля
При підігріві картоплі, крохмаль, що міститься в ньому розпадається, а це тягне за собою відкладення жирів. Процес не є загрозою для життя, але для людей з чутливою системою травлення споживання таких продуктів не рекомендовано. У НВЧ крохмаль у складі картоплі розпадається.
Оброблені м’ясні продукти
Окислення холестерину, що міститься в оброблених м’ясних продуктах, провокує захворювання серцево-судинної системи. А відбувається цей процес саме при використанні мікрохвильовки. Тому таким способом не рекомендується підігрівати: сосиски; страви, що містять шинку; ковбаси.
М’ясні продукти також не рекомендується гріти у мікрохвильовій
При необхідності підігріву оброблених м’ясних продуктів краще використовувати сковороду. Але якщо є можливість не підігрівати сосиски, шинку або ковбаси повторно – слід нею скористатися.
Курка
Курка відрізняється великим вмістом білка, і вже на наступний день після приготування його структура серйозно змінюється. При повторному підігріванні продукт може стати небезпечним. Якщо ж вам необхідно терміново підігріти курку – робіть це протягом тривалого часу за на невеликої температури. В таких умовах зміни структури білка будуть мінімальними.
Мед
Мед часто підігрівають в мікрохвильовці не для підвищення температури, а для повернення йому рідкого стану. Однак розігрівати його у НВЧ не варто: розплавлення меду повністю знищує його корисні властивості. Тому якщо для вас важлива користь продукту, споживайте його в натуральному вигляді. В крайньому випадку розтопити мед можна на водяній бані. Мед втрачає корисні властивості після контакту з НВЧ.
Гриби
Гриби, як і курка, відрізняються великим вмістом білка, який також змінює свою структуру при нагріванні. Споживання розігрітих грибних страв може викликати порушення роботи кишечника навіть у здорової людини. Значно безпечніше вживати даний продукт в холодному вигляді. Гриби, як і курка, можуть завдати шкоди кишечнику після розігрівання в НВЧ.
Готувати корисну їжу – це ще не все, що потрібно для здоров’я. Термічна обробка їжі важлива не менше. Саме тому намагайтеся готувати їжу на один раз, і за великої необхідності розігрівати її на плиті або в духовці.