Добре відомо, що дієта відіграє ключову роль у уповільненні остаточного занепаду. Однак стає все більш очевидним, що секрет здорового старіння багатогранний і складний.
Дослідження довголіття показують, що спосіб мислення стає все більш важливим з віком. Одне дослідження пояснює, що, зокрема, поєднання чотирьох рис особистості може привести до того, що Ви доживете до ста років, пише UkrHealth.
Дослідження, опубліковане в журналі International Psychogeriatrics, ілюструвало вплив особистості на 29 громадян, які жили у віддалених селах Італії у віці від 90 до 100 років. Випробуваним було запропоновано заповнити анкети, в яких були виявлені їх найсильніші особистісні якості.
Оцінюючи ці особливості, дослідники побачили закономірності, що виникають у тих, хто досяг похилого віку 100 років.
Автори дослідження дійшли висновку:
“Виняткове довголіття характеризувалося балансом між прийняттям і завзятістю в подоланні негараздів, а також позитивним ставленням і тісними зв’язками з сім’єю, релігією і землею, що забезпечують мету в житті”.
Упертий
Упертість і владність можуть підвищити шанси на досягнення 100. Дослідники припустили, що ці риси можуть вплинути на довголіття, допомагаючи учасникам зберігати психічну бадьорість.
Вони, як правило, більш стійкі до зовнішнього вигляду, який люди можуть мати про них, що, в свою чергу, робить їх сильнішими в умовах труднощів.
Адаптований
Старший автор дослідження Діліп Йесте та його команда відзначили переважання стійкості та здатності адаптуватися до змін.
“Ці люди пережили депресію, вони пройшли через міграцію, вони втратили близьких. Щоб процвітати, вони повинні бути в змозі прийняти і оговтатися від того, що вони не можуть змінити, але також і боротися за те, що вони можуть”.
Позитивний
Зв’язок між позитивним настроєм і збільшенням тривалості життя була виявлена в декількох дослідженнях. Ряд даних свідчить про те, що люди з великим оптимізмом мають більше шансів досягти «виняткового довголіття».
Працьовитий
Ще однією загальною якістю довгожителів була сильна трудова етика, завдяки якій вони працювали до старості. На момент дослідження більшість учасників все ще були активні і працювали щодня.