Молодого лиса, який випрошує їжу, зняв на телефон ветеран війни на Донбасі Євгеній Христинченко.
Декілька відео атовця з рудим хитруном опублікував Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження (ДП «ЦОТІЗ») на своїй сторінці у Facebook. На кадрах можна побачити, як хижа, але приязна тварина підбігає до хлопців, які працюють у Чорнобильській зоні, пригощається хлібом і навіть починає ластитись.
Прихильного до людей лиса помітили біля одного з контрольно-пропускних пунктів до Чорнобильської зони. Де саме, працівники ДП «ЦОТІЗ» просять не повідомляти, щоб довірлива тварина не стала легкою здобиччю для браконьєрів. Відео з лисом вже почало «гуляти» інтернетом.
Чорнобильський лис не проти поласувати хлібцем
Дехто з користувачів соцмереж припустив, що на роликах зафільмований знаменитий лис Семен. Утім, цей улюбленець чорнобильських туристів і працівників зони, на жаль, помер. Адже високий рівень радіації у «рудому лісі», де мешкав Семен, нікуди не подівся.
Він змалечку любив прибігати до Прип’яті та гратися на вулицях цього покинутого міста-супутника Чорнобильської АЕС. Семен зовсім не боявся людей, охоче позував на камери та брав частування прямо з рук.
Користувачі Facebook навіть створили сторінку від імені тварини, де публікували цікаві фото та відео. Водночас зображення знаменитого Семена друкували на сувенірній продукції зони відчуження. Востаннє знаменитого лиса бачили у Прип’яті у 2019 році. Він був у дуже поганому стані.
«Семен давно перестав виходити до людей. Останні два роки його ніхто не бачив. І ось знову з’явився лис, який не проти компанії з людьми», — розповіла «Вечірньому Києву» провідний фахівець відділу зв’язків з громадськістю та пресою ДП «ЦОТІЗ» Надія Мудрик-Мочалова, зауваживши, що один із символів відродження Чорнобильської зони — лисиця — повертається.
Рудий хижак зовсім не боїться людей
Нову зірку соцмереж відзняв Євгеній Христинченко, який з 2014 року воював у зоні АТО спочатку в складі добровольчого батальйону «Чернігів», а потім у першій окремій танковій бригаді, де служив командиром танка.
Не так давно він звільнився з лав Збройних сил і влаштувався у вересні механіком-водієм шляхопрокладача БАТ-2 (бульдозер на артилерійському тягачі) державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща», що займається лісовим господарством у зоні відчуження. Він разом із колегою по роботі вперше зустрів такого доброзичливого лиса.
«Хлопці з поліції, які чергують на контрольно-пропускному пункті, кажуть, що лис майже ручний і часто приходить до них у гості. Але ім’я рудий хижак ще не має», — розповів «Вечірньому Києву» Євгеній Христинченко.
Лис зовсім ручний
Каже, що майже кожен день під час чергування в зоні відчуження, він зустрічає оленів, лосів і диких коней. Деякі з них зовсім не бояться людей, а найдопитливіші тварини навіть самі підходять.
«Але цей лагідний, кумедний лис мене просто причарував», — зізнається Євгеній Христинченко.
Що стосується побоювань браконьєрів, то вони небезпідставні. За словами Надії Мудрик-Мочалової, мисливці за м’ясом і хутром часто пробираються до зони відчуження та вбивають майже неляканих тварин.
Так, місяць тому на території Чорнобильського заповідника правоохоронці почули постріли в лісі, а згодом затримали чоловіка з браконьєрською здобиччю. Вандал встиг освіжувати тушу впольованого оленя та набити м’ясом мішки, які збирався вивезти саморобною тачкою, яку притягнув з собою.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»