Нове дослідження Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, яке перевіряло можливі причини поширених серцевих захворювань, включаючи вживання кофеїну, систематичне недосипання та сон на лівому боці, показало, що лише вживання алкоголю пов’язане з більшою кількістю епізодів серцевої аритмії.
Автори нового експерименту роблять висновок, що люди можуть знизити ризик фібриляції передсердь (ФП) - порушення серцевого ритму, уникаючи певних тригерів, потужним з яких є алкоголь, пише Medical Xpress.
Дослідження опубліковано в JAMA Cardiology і було представлено 14 листопада 2021 року на щорічних наукових сесіях Американської кардіологічної асоціації.
В експерименті взяли участь близько 450 осіб, понад 200 з яких - чоловіки.
Учасники рандомізованого клінічного дослідження використовували мобільний пристрій для запису електрокардіограми разом із застосунком для телефона, щоб реєструвати потенційні причини фібриляції передсердь (ФП):
- вживання алкоголю та кофеїну,
- сон на лівому боці чи недосипання,
- вживання великої кількості їжі,
- дотримання конкретної дієти,
- заняття фізичними вправами та інше, що, на їхню думку, має стосунок до ФП.
Нове дослідження продемонструвало, що вживання алкоголю було єдиним тригером, який постійно призводив до значно більшої кількості епізодів ФП, які повідомляли про себе.
«Це дослідження за допомогою мобільного застосунку прокладе шлях багатьом медикам і пацієнтам для проведення подібних персоналізованих експериментів», — доповіли науковці.