U-News » Здоров'я » Вчені з'ясували, скільки відновлюється людина після безсонної ночі
Всі новини

Вчені з'ясували, скільки відновлюється людина після безсонної ночі

Дефіцит сну - небезпечний стан, який не "лікується" однієї ночі міцного сну.

Чи відчуваєте себе втомленими після нестачі сну? Вітаємо, ви приєдналися до багатьох людей по всьому світу, які страждають від недосипання — серйозної проблеми, що може вплинути на психічне та фізичне здоров'я, пише Країна Здоров'я.

Згідно зі статистикою, проблеми зі сном становлять «глобальну епідемію, яка загрожує здоров'ю та якості життя 45% населення світу».

Здавалося б, досить легко «вилікуватися» від дефіциту сну, особливо в молодості: поспали довше і повернулися до свого звичного стану? На жаль, все не так просто.

Нещодавнє дослідження показало, що відновитися після дефіциту сну важко навіть для молодих людей. Тринадцять людей віком 20 років, які спали на 30% менше, ніж їм потрібно протягом 10 ночей, повністю не відновили більшість своїх когнітивних процесів навіть після семи ночей необмеженого сну.

"Це якісне, хоч і невелике, дослідження для вивчення впливу часткового недосипання - головним чином це вивчення зв'язку тривалості сну зі змінами когнітивних функцій", - сказав фахівець з медицини сну при клініці Мейо в Рочестері доктор Бхан Пракаш Колла.

"Час когнітивної реакції покращився протягом семи днів і повернувся до вихідного рівня, тоді як інші когнітивні завдання, включаючи точність, повністю не відновилися", - додав Колла.

"Дослідження показало, що є аспекти, такі як пам'ять і швидкість розумового аналізу, які не відновляться так швидко", - зазначає фахівець зі сну лікар Радж Дасгупта.

Безумовно, основні частини втрати сну можна відновити, але є речі, які ви просто не повернете швидко. Ось чому так важливо уникати дефіциту сну», – додає Дасгупта.

Вам потрібен здоровий сон

Можливо це було невелике дослідження, але воно повторює результати попередніх наукових праць. Лабораторне дослідження сну показало, що люди, які спали менше шести годин на ніч протягом двох тижнів, і відчували себе відносно добре при цьому, працювали так само погано під час когнітивних та рефлекторних тестів, як і люди, які були позбавлені сну протягом двох повних ночей.

Це тому, що мозку потрібні безперервні цикли сну, щоб засвоїти нові навички, зберегти ключові спогади та відновити тіло після денного стресу. Під час сну тіло буквально відновлюється на клітинному рівні.

Тому хронічне недосипання впливає на здатність концентрувати увагу, вивчати нове, бути творчим, вирішувати проблеми та приймати рішення. Навіть пропуск сну лише на одну ніч порушує роботу організму.

Відсутність сну протягом 18 годин може погіршити здатність керувати автомобілем так само сильно, якби ви мали значну концентрацію алкоголю в крові, повідомляють Центри США з контролю та профілактики захворювань.

Дослідження 2017 показало, що здорові дорослі люди середнього віку, які погано спали лише одну ніч, виробляли велику кількість білка бета-амілоїду, відповідального за бляшки, характерні для хвороби Альцгеймера.

Дослідження, опубліковане в червні, показало, що люди похилого віку, які зазнають значних труднощів із засипанням і постійно прокидаються вночі, мають високий ризик розвитку деменції або ранньої смерті.

Залежно від віку, люди повинні спати від 7 до 10 години кожної ночі. Але, наприклад, офіційна статистика в США свідчить про те, що один з трьох американців страждає від дефіциту сну. Крім того, від 50 до 70 млн. американців борються з такими розладами сну, як безсоння, синдром неспокійних ніг, які можуть зіпсувати спокійну ніч.

Центри з контролю та профілактики захворювань США називають це «проблемою громадського здоров'я», оскільки порушений сон пов'язаний з більш високим ризиком критичних станів, включаючи високий кров'яний тиск, ослаблення імунної діяльності, збільшення ваги, перепади настрою, параною, депресію та високий ризик розвитку діабету. інсульту, серцево-судинних захворювань, деменції та деяких видів раку.

Скільки часу потрібно для відновлення після дефіциту сну?

«Ми не знаємо цього точно. Нове дослідження показує, що, можливо, деяким аспектам діяльності, особливо у молодих пацієнтів, може знадобитися більше часу на відновлення після недосипання», — зазначає Колла.

Головне, кажуть експерти, це уникати недосипання.

«Нам потрібно не забувати віддавати пріоритет сну та намагатися спати по 7 годин щоночі. Недосипання погано впливає наш настрій», — додає професор.

Ви можете налаштуватися на гарний сон, відмовившись від негативних звичок та звівши до мінімуму вживання алкоголю. Правильно збалансоване харчування, регулярні фізичні вправи, розумова активність та контроль рівня артеріального тиску та холестерину також покращать сон, зазначають експерти.

Ви також можете вирішити будь-які проблеми зі сном, "програмуючи" себе. Експерти називають це «гігієною сну» і пропонують встановити режим сну, призначений для релаксації, який означає відмову від перегляду телевізора,

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
В аеропорту Лос-Анджелеса туристку хотіли заарештувати через “занадто гарячу” фотографію в паспорті
69 957
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
37 963
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 134
Знайдений овоч, який очищає організм від токсинів, цукру і холестерину
32 669
Колишня дружина Петросяна втекла з Росії, прихопивши мільйони
28 753
Названі найгірші чоловіки за знаком зодіаку: життя з ними буде складним
25 623
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 623
Народний артист розповів про співачку, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
15 861
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 528
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 767
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
14 598
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 067
"Він розбив мені серце": заплакана Каменських на тлі чуток про розлучення зробила заяву
13 060
Чи можна освячувати алкоголь у Великодньому кошику: думка церкви
0
Брати знайшли старовинну пляшку на березі: коли відкрили не повірили очам
0
Як позбутися неприємного запаху в шафі: потрібно поставити туди блюдце з цим продуктом
0
Як направити сили томатів на плодоношення: менше зелені – більше врожай
0
Лікарі розповіли, чого не варто робити відразу після їжі
0
Навіщо щотижня заливати склянку оцту в раковину
0
Українка попросила розлучення у чоловіка після 16 років шлюбу просто зі сцени
0
Будуть чистими та сяючими: як правильно доглядати за золотими прикрасами
0
Справжня українська королева: на Дніпропетровщині у трамваї помітили "короновану особу"
0
Для чого іноді обробляють листя домашніх рослин олією
0
Через скільки часу можна «склеїти» розбите серце — психологи назвали конкретну цифру
0
Суханов вперше за тривалий час заговорив про маму в Росії та яке у них зараз спілкування
0
Чому чоловіки краще ставляться до своїх колишніх, ніж жінки: пояснення психологів
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...