U-News » Фінанси » "Не біженці, а заможні туристи": у Світовому банку назвали суму, яку витрачають українці за кордоном
Всі новини

"Не біженці, а заможні туристи": у Світовому банку назвали суму, яку витрачають українці за кордоном

Українці, які вимушено виїхали за кордон через напад РФ, витратили там близько $2 млрд.

Війна в Україні змусила мільйони українців шукати притулку в Європі. Громадяни отримують в деяких державах фіндопомогу, але й витрачають чималі суми на прожиття. Пише ТСН.

Про це розповів представник України у Світовому банку Роман Качур у коментарі Forbes, посилаючись на дані НБУ. Відʼїзд мільйонів українців суттєво зменшив внутрішній споживчий попит.  Натомість переїхавши, українці роблять посильний внесок у споживчий ринок ЄС. 

"Враховуючи кількість біженців, виходить, що кожен українець вкладає в економіку європейських країн по $400 на місяць", – каже Качур. 

Зазначається, що 80% коштів з витрачених у квітні $2 млрд – це оплата товарів у pos-терміналах торговельної мережі й отримання готівки. 

"Виходить, наші біженці – не зовсім біженці, а доволі заможні туристи, які активно підтримують європейську індустрію гостинності", – каже Качур. 

Якщо порівняти зі статистикою закордонних витрат минулого року, то фіксується 3–4-кратне зростання. 

"У другій половині 2021 року українці розраховувались у мережах банків-нерезидентів на $500–700 млн щомісячно. Ще до $50 млн знімали в банкоматах готівкою", – сказав фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків. 

За даними, управління Верховного комісара ООН у справах біженців з України виїхало 6,4 млн людей. Тож, за підрахунками, кожен українець у квітні розрахувався карткою в середньому на $125 (в еквіваленті) та зняв приблизно $150 готівки в банкоматі.

Читай U-News в Google News
Читають Коментують
Няня с проживанием за границу: основные разновидности

Няня с проживанием за границу – это профессионал, основная ...

Стиліст назвала несподівані тренди літа 2022 

У моді будуть пір'я, сітка і бахрома. Український стиліст ...

Окна будут такими чистыми, будто их нет: французский способ мытья стекол

Говорят, что французы любят все натуральное, в том числе и ...