Буряковий сік здатний зменшити шкідливе запалення в кровоносних судинах, що підвищує ризик серцевого нападу, особливо у людей з ішемічними захворюваннями серця.
Цей напій підвищує рівень оксиду азоту, який регулює артеріальний тиск і має протизапальні властивості. Такого висновку дійшли вчені з Лондонського університету королеви Марії.
Група дослідників вивчила 114 здорових добровольців. Частина з них отримала вакцину проти черевного типу, щоб тимчасово посилити запалення у кровоносних судинах, а іншим дали крем, який спровокував появу невеликих пухирів на шкірі. Після цього учасники експерименту випивали 140 мл бурякового соку щоранку протягом тижня. Половина їх пила сік з високим вмістом нітратів, а інша – напій без нітратів, пише British Heart Foundation.
В результаті виявилося, що у тих, хто отримав вакцину і вживав сік з нітратами, був більш високий рівень оксиду азоту в крові, сечі і слині. Вони також мали нижчий рівень циркулюючих лейкоцитів, що свідчить про зменшення запального процесу. Крім того, буряковий сік допоміг відновити функцію ендотелію – клітин, що вистилають внутрішню частину всіх кровоносних судин. В іншій групі пухирі на шкірі загоїлися швидше також у тих, хто пив багатий нітратами буряковий сік. Кількість запальних лейкоцитів була нижчою вже за три дні.
Дослідники припускають, що підвищення рівня оксиду азоту після вживання багатого нітратами бурякового соку допомогло прискорити одужання добровольців. На їхню думку, такий напій може стати великим помічником для людей із ішемічною хворобою серця. Їх характерний стійкий запальний процес у кровоносних судинах через те, що рівень оксиду азоту знижується внаслідок хвороби.
“Запалення життєво важливе для захисту організму від травм та інфекцій. Однак у людей з ішемічною хворобою серця стійке запалення може погіршити обтурацію артерій, погіршивши їх стан та збільшивши ризик серцевого нападу. Наше дослідження показує, що щоденна склянка бурякового соку може бути одним із способів поповнення нашого раціону неорганічними нітратами, які допоможуть зупинити шкідливе запалення”, – сказав один із авторів дослідження доктор Асад Шаббір.