Незважаючи на постійні зусилля боротьби з раком, це захворювання залишається однією з основних причин смерті в усьому світі. Декілька методів лікування, включаючи хіміотерапію, покращили показники виживання. Один фрукт продемонстрував ефекти у профілактиці раку.
Вплив дієти на рак залишається значною мірою недостатньо вивченим, але ранні дослідження показали, що один фрукт, який нібито має лікувальні властивості, може уповільнити поширення хвороби. Інші дослідження показують, що може підвищити ефективність традиційних методів лікування чи вибірково убити кілька типів ракових клітин.
Гравіола походить з дерев тропічних лісів Африки, Південної Америки та Південно-Східної Азії, де її зазвичай вживають у їжу. М’якуш плода широко використовується в соках і смузі.
Фрукт багатий на вітамін С і антиоксидантами, які, як відомо, зміцнюють імунітет. Дослідження показують, що він зміцнює імунну систему, покращуючи здатність захищатися від патогенів та сприяючи руйнуванню вільних радикалів.
Деякі дослідження вивчали вплив фрукта на рак, припускаючи, що він може допомогти вибірково вбивати злоякісні клітини.
Дослідження показало, що дві сполуки, вилучені з насіння, продемонстрували ефекти, які можна порівняти з адріаміцином — препаратом, що широко використовується в хіміотерапії.
Однак побічні ефекти, про які повідомлялося у зв’язку з фруктами, стурбували вчених, оскільки деякі дослідження показали, що хімічні речовини у плодах можуть викликати нервові зміни та рухові розлади.
Нервові зміни можуть викликати симптоми, подібні до хвороби Паркінсона.
Не маючи доказів безпеки та ефективності плоду для людини, експерти радять не вживати його для запобігання раку.