Сучасний ритм життя досить часто створює ситуації, коли необхідно відправити кошти аби допомоги рідним чи друзям, які знаходяться в іншому місті чи країні. Але це не є проблемою, надіслати переказ грошей з картки на картку можна швидко та безпечно, не виходячи з квартири не тільки в межах однієї країни, а й за кордон.
Що таке грошові перекази?
Грошові перекази – це рух суми коштів, у банківській чи поштовій системі, яка списується з відправника та зараховується на банківський рахунок отримувача або ж видається йому готівкою. Перекази peer-to-peer — «від особи до особи» або ж р2р перекази це найшвидший та зручний спосіб надіслати кошти з платіжної картки однієї особи іншій.
В процесі відправлення коштів приймають участь:
-
відправник - особа, яка хоче скинути гроші з картки на картку;
-
посередник – це може бути банк або інша юридична особа, яка займається грошовими переказами. Банки чи міжнародні платіжні системи за свої послуги стягають комісію, яку сплачує відправник.
-
Одержувач – людина, яка отримує грошовий переказ на свій банківський рахунок або ж готівкою.
Відправити кошти можна в межах однієї країни або ж за кордон. Українські банки можуть здійснювати грошові перекази по країні, а також до деяких інших країн. Міжнародні перекази зазвичай направляють за допомогою міжнародних платіжних систем.
Переказ грошей з картки на картку – як обрати сервіс?
Перерахувати кошти з картки на карту можна різними шляхами, кожен з яких має свої переваги та недоліки. Банки та мобільні застосунки, які займаються грошовими переказами можуть не тільки стягувати комісію, а також пропонувати завищений курс обміну валют. Тому варто порівнювати платіжні системи чи банк, аби обрати сервіс, який буде зручним, швидким та з вигідним курсом валюти.
Якщо необхідно зробити переказ грошей з картки на картку, слід звертати увагу на такі фактори:
-
Сума переказу. В різних сервісах може відрізнятись ліміт на грошові перекази.
-
Де кращий обмінний курс, якщо переказ буде здійснюватись в іноземній валюті.
-
Прозорість комісії. Деякі сервіси можуть мати приховані збори, окрім сплати комісії. Втім, є мобільні застосунки з функцією розрахунку суми комісії.
-
Зручність. За допомогою смартфону та Інтернету, переказ можна оформити в будь-який зручний час вдома, без відвідування відділення банку, вказавши лише номер платіжної картки отримувача, без надання інших відомостей про нього.
-
Наявність служби підтримки. Банки надають змогу своїм клієнтам звернутись в разі виникнення питань до оператора за допомогою мобільного додатку чи зателефонувавши. Більшість платіжних сервісів також мають подібні функції.
Безпека грошових переказів за допомогою платіжних систем
Сервіси, які допомагають переслати з карти на карту гроші надають надійний захист всіх переказів за Вашою карткою, забезпечуючи цілодобове спостереження та шифрування переданої інформації. Крім цього, платіжні системи працюють відповідно до стандартів IT-безпеки, розробленими MasterCard та Visa.
Варто пам’ятати, що передавати номер платіжної карти, аби отримати швидкий переказ коштів – безпечно. Однак, ніколи і нікому не повідомляйте свій пароль та PIN-код, термін дії платіжної картки, CVV/CVC2 коди, які містяться на зворотному боці картки. Така інформація надає доступ до банківського рахунку та дозволить переказувати чи знімати кошти з картки.