Радник Офісу президента Олексій Арестович, якого прозвали "головним заспокійливим" під час повномасштабної війни, зміг здобути прихильність українців завдяки демонстративному типу особистості.
Особливості психотипу водночас зіграли і проти нього – ідеалізація швидко призвела до знецінення його персони в суспільстві.
Про це розповіла українська психологиня Олена Шершньова на своєму YouTube-каналі. Вона детально описала людей демонстративного типу і пояснила, як і чому Арестович заспокоює та дратує людей (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця сторінки).
Експертка нагадала, що знаменитість часто змінював професії та місця роботи: вчився на біолога та актора, потім – на психолога і теолога; працював актором, продюсером, був політиком і військовим. "Це може свідчити про імпульсивність і непослідовність, що дуже характерно для демонстративного типу особистості", – наголосила Шершньова.
У чому секрет харизми Арестовича і чому він дратує українців. Розбір психологині
"Люди із демонстративним типом особистості дуже красномовні, переконливі. Вони блискуче будують комунікацію, відчувають людей, їхні потреби. Можуть навіть транслювати їм свій стан та свій настрій", – описала вона характер Арестовича. Після цього в ефірі показали шматок інтерв'ю радника ОП українському журналісту Дмитру Гордону, де сам Олексій Арестович зізнається: "Тут роздається так званий Wi-Fi. Wi-Fi-cпокій. І люди реально заспокоюються".
Шершньова наголосила, що для такого типу особистості дуже важлива увага до їхньої персони, визнання, популярність. А в Арестовича ця потреба була ще з дитинства, додала вона.
У чому секрет харизми Арестовича і чому він дратує українців. Розбір психологині
Психологиня також нагадала про момент, коли на публічну особу в Instagram підписався мільйон осіб. Тоді Арестович не зрадів новим можливостям інформувати людей, а прокоментував досить несподівано: "Молодша донька вирішила, що тато не зовсім марна річ у домі і в принципі може становити інтерес". А це, каже Шершньова, вкотре свідчить про його потребу в увазі.
За словами експертки, імпульсивність демонстративних особистостей може виявлятися не лише у зміні професії, а й у реакції на якісь ситуації, життєві реалії. Як приклад вона навела звернення Арестовича до канцлера Німеччини Олафа Шольца: "Пане Шольц, ми поповнюємо тут міський бюджет, а де наша зброя, вибачте?". Те саме стосується і його нецензурної лайки під час інтерв'ю.
Той факт, що сьогодні рейтинг Арестовича впав, а сам він почав дратувати людей, Олена Шершньова пояснила психологічним механізмом "ідеалізація-знецінення".
"Адже коли люди когось ідеалізують і кимось захоплюються, то потім вони так само завзято скидають цю людину з п'єдесталу і знецінюють. А коли багато надії та очікувань, то невідворотно приходить розчарування", – підсумувала психологиня.
Нагадаємо, що в перші три місяці повномасштабної війни за популярністю в українській Вікіпедії Олексій Арестович зайняв перше місце серед публічних осіб, обійшовши президента України Володимира Зеленського та Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.