Риба – одне із найважливіших продуктів у раціоні людини. Чи може вона стати повноцінною заміною м'яса.
Деякі люди переходять на пескетаріанство – вживають рибу та морепродукти, але відмовляються від м'яса теплокровних тварин. Справді, риба містить безліч необхідних організму речовин і є невід'ємною частиною повноцінного раціону.
"У нормі риба повинна бути присутня на нашому столі не менше двох-трьох разів на тиждень. Рибний білок засвоюється в два рази швидше, ніж м'ясо, всього за дві-три години. Крім білка, риба є джерелом омега-3 жирних кислот, необхідних для профілактики захворювань серцево-судинної системи, жиророзчинних вітамінів D, А, Е, вітамінів групи B та таких найважливіших мінералів, як селен, фосфор, магній, натрій та калій.
Проте повністю заміщати у меню м'ясні страви рибними не варто, якщо для цього немає медичних показань, вважає лікар.
"По-перше, чим різноманітніші білкові компоненти харчування, тим вище амінокислотний скор (показник біологічної цінності білка, – ред.) ми отримуємо. По-друге, м'ясо містить більш біодоступну форму заліза, тому з м'яса воно засвоюється краще. Аналогічна ситуація і з вітаміном В12. Якщо повністю виключити м'ясо з раціону, замінивши його рибою, необхідно забезпечити себе або іншими продуктами, які допоможуть заповнити втрату цих речовин, або підбирати біологічно активні добавки. Але для їх нормального засвоєння потрібна стабільна робота шлунково-кишкового тракту", – попередила лікар Олександра Разарєнова.