Рахунки за електроенергію не перестають дивувати, тим паче взимку. Більшість людей неодноразово замислювались, яких заходів можна запобігти, щоб сума в платіжці дивувала, але приємно.
Сайт Pro Гроші розповідає, як можна економити на електроенергії і при цьому задовільняти всі свої потреби.
Що для цього потрібно
Більшість електроприладів потрібно вимикати на ніч, користі вони не принесуть, але суму в платіжці значно збільшать. Якщо вони підключені через подовжувач, все одно йде витрата електроенергії, тому слід вимикати його з розетки, або виймати вилки приладів, які до нього приєднані.
Найчастіше люди навіть не замислюються, що можна на ніч вимикати такі прилади:
- бойлер;
- телевізор;
- Wi-Fi-роутер;
- зарядку для телефона;
- мікрохвильову піч;
- кавомашину;
- тостер;
- електрочайник.
Серед усіх побутових приладів бойлер споживає найбільше електроенергії. Якщо необхідно в сумі платіжки зменшити нулі, треба відключати водонагрівач, коли вам не потрібна гаряча вода.
Не так багато використовують електроенергії такі прилади, як телевізор або комп'ютер, порівняно з бойлером. Але якщо протягом ночі забути їх вимкнути, різниця у споживанні може суттєво змінитись.
Більшість людей полюбляє залишати зарядки від телефону увімкнутими у розетку. Так, це зручно, навіть дуже. Однак, коли вони бачать рахунок за світло, навіть і подумати не можуть, що протягом місяца ця зарядка "з'їла" велику кількість електроенергії. Тому тут потрібно вибрати, що важливіше – економія часу чи грошей.