Серцебиття, коли серце б'ється занадто сильно або занадто швидко, можуть викликати багато факторів, одним з яких є куріння
Куріння викликає стрес
За даними дослідників університету Бостона (США), ризик серцебиття у людей старше 55 років становить 37% і залежить від навантаження певних факторів ризику. Одним із них є куріння. Цигарковий дим містить близько 5000 хімічних речовин. Серед них — смола, окис вуглецю, миш'як, бензол, кадмій, формальдегід, нікотин.
Вже за мить після того, як людина починає курити, її частота серцевих скорочень збільшується від 10 до 25 разів на хвилину. Недивно, що при цьому відчувається серцебиття. Нікотин викликає звуження вен і артерій, а це означає, що серцю доводиться працювати старанніше, ніж зазвичай, щоб прокачувати кров. Це викликає різке підвищення артеріального тиску та частоту серцевих скорочень.
Крім того, під впливом нікотину збільшується рівень гормонів стресу, катехоламінів. Куріння однієї сигарети може збільшити рівень адреналіну до 150%. При цьому також підвищиться рівень глюкози у крові.
Куріння викликає підвищення артеріального тиску та потребу в кисні. Відчуття ядухи може викликати занепокоєння, що збільшує рівень адреналіну і також впливає на прискорене серцебиття. Затяті курці піддають організм таким викидам адреналіну кілька разів на день. Це можна порівняти з життям за умов постійного стресу.
Усі ці фактори впливають на відчуття серцебиття під час куріння.
Коли серцебиття має викликати занепокоєння
Випадкове серцебиття під час куріння не повинно викликати особливого занепокоєння. Але проблема може погіршитися, якщо додатково з'являться такі симптоми, як сильна втома, прискорене дихання, блідість шкіри, рясне потовиділення, запаморочення, біль у грудях. Тоді слід проконсультуватися з лікарем.
Регулярне серцебиття може бути симптомом таких захворювань:
- миготлива аритмія;
- міокардит;
- перикардит;
- тахікардія;
- серцева недостатність.
Іншими причинами подразливого серцебиття, чи того, що повторюється, можуть бути: анемія, психічні розлади, гіпотиреоз.