Мешканець Львівщини Василь Смеркло утеплює будинки на зиму ха допомогою екологічних панелей з очерету.
На таку ідею чоловіка підштовхнула популярна в європейських країнах тенденція екологічного утеплення домівок.
Впродовж декількох років Смеркло без успіху займався очеретом, аж доки не зрозумів, як з нього можна виготовляти утеплювальні щити. Про це пише газета Факти.
"Не один годину просидів в інтернеті, осягаючи ази технології виготовлення утеплювачів щитів з цього екологічно чистого матеріалу. Вирішив, що люди повинні зацікавитися ними, адже екологія зараз в моді.
Правда, спостерігаю це тільки за кордоном. У моєму рідному селі, наприклад, ніхто ще не купив у мене жодної утеплювальної панелі", – розповів він.
Львів'янин додає, що в Нідерландах, наприклад, практикувався робити очеретяні дахи. Там зараз ухвалені програми щодо демонтажу шиферу.
Втім, техніку виготовлення очеретяних плит Василь побачив у майстра з Полтавщини.
"Моя продуктивність – 8-10 щитів за день, це приблизно двадцять квадратних метрів. Один квадратний метр продаю за сто гривень. Плити роблю різні за довжиною, шириною і товщиною", – пояснює він.
Майстер наголошує, що щільно укладені стебла очерету створюють відмінну теплоізоляцію.
П’ятисантиметрові за товщиною плити замінюють цілу цеглину.
Рослина екологічно чиста, тому що росте всього рік і не встигає набратися шкідливих речовин.
Своєю чергою вата, пінополістирол, пластик можуть бути шкідливими.
Важливою перевагою очеретяного утеплення є його стійкість до впливу різного роду мікроорганізмів, що провокують гниття матеріалу і поява грибка.
Окрім цього, гризуни і комахи при контакті з очеретом гинуть.
Єдиний недолік матеріалу – легкозаймистість, але це усувається при обробці спеціальними розчинами – антипіреном чи бішофітом.