Бажання їсти кислу їжу може свідчити про наявність серйозних проблем зі здоров’ям.
У житті кожної людини траплялася ситуація, коли її харчові уподобання раптом сильно змінювалися. Наприклад, вона завжди любила солодке, а в одну мить перестала отримувати задоволення від смачних десертів. Інші раптом починають відчувати сильний потяг до солоних чи гострих страв. Але є й такі, хто несподівано сам для себе став із задоволенням їсти кислу капусту, класти лимон не лише у чай, а й у каву, а також у суп. Що змушує людей змінювати свої уподобання в їжі, розповів лікар-гастроентеролог Роман Чекалов.
Чому хочеться кислого?
На думку лікаря, до змін такої людини завжди штовхає зміна стану її здоров’я. Більше того, у деяких випадках на переваги в їжі можуть впливати захворювання. Наприклад, онкологічні клітини вимагають підвищеного надходження глюкози, людину може тягнути на борошняні продукти, хліб, солодощі.
Ще одна з найімовірніших причин потягу до певних продуктів – дефіцит поживних речовин. Але в такому разі людині справді важко зрозуміти, чого вона хоче насправді: наприклад, дефіцит вітамінів В може проявитися у потягу до вуглеводів.
Справжня причина любові до лимонів
Розповідаємо, чим може пояснюватися раптове бажання з’їсти щось кисле.
- Проблеми з травленням. Кислої їжі може хотіти людина, яка має недостатнє виділення соляної кислоти в шлунку. Так він намагається компенсувати кислотність шлункового середовища та полегшити собі завдання з перетравлення їжі.
- Проблеми з стравоходом. Якщо людина має ГЕРХ (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба), її бажання з’їсти щось на зразок лимона пов’язане з фізіологічною потребою знизити кислотність шляхом олужування шлункового соку. Але це, звичайно, не піде на користь стравоходу.
- Дефіцит вітаміну С та магнію. Ще одна причина – у потребі у вітаміні С чи магнії. Але, звичайно, перед тим, як заповнювати дефіцити цих нутрієнтів, необхідно перевірити їхній баланс в організмі. Найкраще звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи.