Навіть при помірному вживанні спиртного – наприклад, пари келихів вина у вихідні – лікарі рекомендують перевірити себе.
Спробувати на якийсь час зовсім відмовитись від алкогольних напоїв. Зокрема, це допоможе зрозуміти, чи ви відчуваєте потяг до спиртного (ходьте від полиці з хлібом до стелажів з пляшками, борючись із бажанням купити пива чи вина), оцінити своє самопочуття. Про це розповіла лікар Ярміла Мальмейстер. Якщо ж ви звикли випивати трохи спиртного щовечора, то тут треба зупинитися, дати собі паузу – важливі зміни в організмі відбудуться вже протягом тижня.
Приблизно через три дні без алкоголю відбувається відновлення водно-електролітного балансу, проходить набряклість обличчя, шкіра стає більш пружною та сяючою.
Лікар клінічної лабораторної діагностики Борис Нікулін зазначив , що стабілізація роботи підшлункової відбувається приблизно через дві доби після відмови від спиртного. У цей час рекомендується більше пити води, домашніх компотів, досить спати.
Також варто мати на увазі, що іноді достатньо відмовитися від спиртного, щоб нарешті схуднути. У спиртних напоях багато марних калорій. Будь-хто, хто обходиться без пари келихів сухого вина (200 ккал), вже “заощадив” тисячі калорій за 30 днів. Якщо ви п’єте більше, то схуднути ще помітніше.