Всі ми добре знаємо, що овочі – це одна з основ здорового та збалансованого харчування. Однак дієтолог Олена Соломатина розповіла, коли вони можуть діяти на організм негативно.
Є серед корисних овочів ті, які провокують проблеми із щитовидною залозою та гормонами, а також не наповнюють організм необхідними вітамінами та мікроелементами.
Такі проблеми овочі можуть викликати тоді, коли неправильно (або занадто довго) зберігатимуться або пройдуть неправильну термічну обробку. Олена не радить вживати перезрілі баклажани, зелені помідори та картопля, яка зберігалася до самої весни. У їхньому складі з’являється соланін – нейротоксин, який негативно позначається на нервовій та сечовивідній системі.
Також варто бути акуратними з квасолею, тому що її не можна їсти недовареною або сирою. У її складі є фітогемаглютінін, який може спричинити отруєння. А тривале зберігання бобових призводить до того, що у них накопичуються мікотоксини, розповідає фахівець.
Також небезпечними можуть бути буряк, петрушка, морква, огірки та шпинат, тому що при довгому зберіганні в них збираються нітрати. А вони можуть негативно вплинути на здоров’я, пояснює Олена.