На біологічний вік впливає генетика, спосіб життя, навколишнє середовище та звички людини, вважають вчені, які проводили дослідження цього питання.
Іноді люди виглядають старшими за свій вік, а буває що хтось напрочуд добре «зберігся» і отримує компліменти від оточуючих з приводу свого віку. Від чого це залежить?
Фахівці зі Стенфордського та Китайського університету Гонконгу аналізували фактори, що впливають на «біологічний» вік людини, повідомляє The Guardian.
Вчені розповіли, що біологічний вік більшою мірою залежить від генетики і ґрунтується на старінні функцій організму. Також до факторів впливу відносять спосіб життя, навколишнє середовище та звички, які роблять тіло старшим, ніж має бути.
Фахівці оцінювали дані понад 2,5 тисяч людей з різними захворюваннями: хвороби легень та печінки, серцево-судинні захворювання.
Далі автори дослідження порівнювали цю інформацію із даними здорових людей. У результаті планований вік не надто відрізнявся від паспортного, похибка не перевищувала півтора року.
Але вчені з’ясували цікавий чинник: виявився безпосередній зв’язок між біологічним віком та психологічним здоров’ям. Тобто люди з депресивними почуттями, самотні або страждають від стресів старіють набагато швидше за тих, хто має шкідливі звички, наприклад, куріння.
Фахівці підрахували, що біологічний вік нещасної людини в середньому на 1,65 року більший за реальний. Як розраховують вчені, це відкриття допоможе подальшим дослідженням у галузі психології та її впливу на старіння.