Погодні коливання, негативні емоції та стрес названі лікарем серед поширених причин стрибків артеріального тиску.
В інтерв’ю терапевта Надії Чернишової було перераховано характерні чинники нестабільного кров’яного тиску сучасних людей.
Зазвичай, коли йдеться про стрибки тиску, багато хто пов’язує їх з гіпертонією, проте коливання АТ не завжди означають його підвищення – кров’яний тиск також може знижуватися, і це далеко не безпечно.
Чернишова зауважила, що підвищення та зниження артеріального тиску може зумовлюватись погодними явищами. Як правило, на них реагують люди із проблемними, слабкими судинами.
"На тлі підвищення або зниження атмосферного тиску може бути підйом або різке зниження артеріального тиску", - попередила медик.
Ще одна обставина, здатна викликати стрибок тиску – це хвилювання через стресові події. Ця реакція пов'язана з різким збільшенням гормонів стресу в крові: вони викликають напругу судинної тканини та неконтрольовані судинні скорочення.
Подібно до стресу коливання АТ можуть викликати і фізичні навантаження, що раптово посилилися.
Також лікар порадила контролювати показники кров'яного тиску людям, які перехворіли на коронавірус.
«Після перенесеного коронавірусу може розбалансуватися регулювання артеріального тиску і людина може зазнавати нестабільного артеріального тиску», - попередила Чернишова.