Постійно холодні кінцівки можуть бути симптомом патологій щитоподібної залози та судинної системи, діабету, депресії.
До підвищеної мерзлякуватості бувають фізіологічно схильні люди астенічного типу - худорляві, з дуже слабо вираженим жировим прошарком. Коли на постійне замерзання та холодні руки, ноги скаржаться власники нормальної ваги та комплекції, варто насторожитися – за цим можуть ховатися невиявлені порушення та захворювання.
Відчуття холоду може бути пов'язане з анемією – як із залізодефіцитною, так і В12-дефіцитною. Зазвичай це найчастіша причина мерзлякуватості.
Також досить поширеною причиною аномальної мерзлякуватості є проблеми із щитоподібною залозою, зокрема, гіпотиреоз. При цьому порушенні заліза не виробляє гормони у необхідній кількості, що веде до зниження метаболізму та нездатності організму зігріватися.
Винні у постійному відчутті холоду можуть бути і патології нервової системи, стреси, депресія та безсоння.
Однією з найнебезпечніших патологій, що ховаються за непереносимістю холоду, є цукровий діабет. Розвиток діабету негативно впливає на стан судин, провокує витончення судинної стінки. До того ж "зацукрована" кров густіє і погано надходить у судини, розташовані на периферичних ділянках тіла. Недостатній кровообіг ступнів і кистей рук - це типове ускладнення діабету, воно пояснює постійний холод у них.
Якщо відчуття холоду виникло раптово - варто звернутися до лікаря, щоб у першу чергу виключити патології, які можуть бути небезпечними.