Деякі трав’яні чаї дуже корисні для травлення і нормальної роботи кишечника. Звичайно, жоден чай не здатний вилікувати хворобу, не має замінювати лікування і не компенсує шкідливі звички.
Але для підтримки травлення і відчуття комфорту в шлунку корисно іноді випивати чай з цілющих рослин.
Ромашка
Ромашка в народній медицині використовується для багатьох цілей, в тому числі і для підтримки здоров’я кишечника. Ромашковий чай стимулює секрецію травних ферментів, завдяки чому їжа краще перетравлюється. Такий напій знімає відчуття тяжкості і здуття в шлунку.
Календула
Чай з календули є природним знеболюючим, заспокійливим і спазмолітиком. Напій з календули знімає болі в шлунку, заспокоює спазми, благотворно впливає на слизові поверхні шлунка. Дослідження показують, що регулярне вживання чаю календули знижує ризик розвитку хвороб травлення.
Подорожник
Напій з листа подорожника радять приймати при захворюваннях шлунка, таких як виразка і гастрит. Ця рослина відома своїми ранозагоювальними і протизапальними властивостями, вона стимулює перистальтику кишечника.
Полин
Цілющий полин дуже корисний при лікуванні гастритів, виразок і хронічних запорів, та й здоровому кишечнику не зашкодить. Ця трава загоює рани, покращує перетравлення їжі, має знеболюючу і послаблюючу дію. Приймають відвар полину по 100 мл в теплому вигляді перед їжею.
Деревій
Відвар з деревію загоює внутрішні рани і кровотечі. Це хороший помічник при хронічних захворюваннях шлунка. Має в’яжучі, спазмолітичні і антибактеріальні властивості. Деревій не впливає на кислотність шлунка.
Корінь солодки
Таніни і корисні кислоти в складі солодки знімають запалення слизової кишечника і загоюють виразки, а також зміцнюють стінки капілярів в травному тракті. Солодка покращує обмін речовин. Має проносні властивості, тому її не можна приймати при проносі.