Інфаркт може виявлятися у вигляді нетипових симптомів, таких як біль у ділянці шлунка, нудота або сильне печіння у щелепі.
Проте найнебезпечнішою формою інфаркту є раптова серцева смерть і натомість нормального самопочуття. Про це розповів доктор медичних наук, кардіолог, лікар вищої кваліфікаційної категорії Айдар Шарафєєв.
«Біль у серці — це типова локалізація. Однак інфаркт може виявлятися й інакше, наприклад, болем в області шлунка. Іноді такий біль навіть може бути пов’язаний з прийомом їжі, що вводить в оману. На цьому фоні у людей може бути нудота, блювання, а також виявляти слабкість, аж до втрати свідомості. Часто у разі пацієнти пов’язують свій стан з отруєнням. Однак на кардіограмі це може бути інфаркт», – пояснив він.
За словами кардіолога, інша атипова форма інфаркту може виявлятися болем у ділянці лопаток чи спині — люди часто пов’язують такі відчуття з тим, що їх продуло, або діагностують у себе остеохондроз. При цьому насправді це може бути інфаркт.
При цьому однією з найнебезпечніших форм є безболісний інфаркт міокарда — атипова форма некрозу серцевого м’яза, що розвивається внаслідок гострого порушення кровообігу та не супроводжується характерними клінічними ознаками.
«Іншими словами, люди не відзначають жодної больової симптоматики. Натомість може настати блювання, слабкість, нудота, аж до втрати свідомості. При цьому після цього, при зверненні до фахівця, їм можуть поставити інфаркт міокарда», — зазначив лікар.
Він уточнив, що безболісна форма інфаркту характерна для пацієнтів, які страждають на цукровий діабет. Причиною відсутності болю є зміна передачі нервового імпульсу від зони ішемії до мозку.
«Однак найстрашніша форма інфаркту — це раптова серцева смерть, коли люди на тлі повного здоров’я раптово вмирають. Ця форма інфаркту характерна у разі великої поразки, яка може супроводжуватися або розривом серцевого м’яза, або порушенням ритму», — додав Шарафєєв.