На сьогодні організація бере участь у спільних проектах зі створення цифрових грошей із центробанками трьох десятків країн.
Міжнародний валютний фонд публікує довідник CBDC на тлі зростання попиту з боку центральних банків про надання допомоги.
На сьогодні фонд взаємодіє вже з 30 країнами, що досліджують цифрові валюти.
Опитування BIS 2021 року показало, що дев’ять із десяти центробанків активізували вивчення технології CBDC, а кожен другий банк уже приступив до розробки власної цифрової валюти та проводить експерименти у цій сфері.
У прес-службі МВФ зазначають, що до експертів фонду звернулося понад 40 країн-членів МВФ за технічною допомогою. Основними проблемами на шляху впровадження CBDC залишаються питання дизайну нової валюти, цілей її випуску, аналізу макрофінансових наслідків від її емісії та інші.
Заступник директора-розпорядника фонду Бо Лі каже, що CBDC, ймовірно, суттєво вплинуть на фінансовий ландшафт країн, тому цей перспективний платіжний інструмент знаходиться у фокусі уваги кредитної організації.
Допомога країнам у спробах його розробки та запуску має гарантувати збереження внутрішньої та міжнародної економічної та фінансової стабільності, вважає Лі.
Днями прес-служба МВФ навіть опублікувала документ, де описується концепція CBDC, як її бачать експерти фонду. Крім того, Грошово-кредитне управління цифрових валют (DCMA) оголосило про запуск міжнародної цифрової валюти центрального банку (CBDC).
Універсальна грошова одиниця (UMU), позначена символом ANSI, є грошовим товаром та функціонує як CBDC для забезпечення дотримання банківських правил та захисту фінансової цілісності міжнародної банківської системи.