Дієтолог розповіла, яка крупа запобігає старінню серця та мозку.
«Булгур — це крупа, яка виготовляється з твердих сортів пшениці, як і манка. Але на відміну від манної крупи для нього використовується не шліфоване зерно, при його дробленні зберігається і внутрішня частина — зародок, і зовнішня оболонка, тобто висівки. і полягає головна перевага булгуру — у збереженні оболонки, — розповіла дієтолог. — У результаті в булгурі багато харчових волокон — 100 г сухої крупи містять близько 30% від добової норми споживання.
В результаті введення булгуру в раціон допомагає профілактиці серцево-судинних захворювань – ІШМ, кардіоміопатії, аритмії, гіпертонії, – зазначає дієтолог.
«Харчові волокна сприяють уповільненню всмоктування вуглеводів, холестерину, виводячи їх надлишок з організму, виступаючи, по суті, як мітла. Завдяки складним вуглеводам, що входять до його складу, булгур не протипоказаний при цукровому діабеті. Діабетикам цілком можна використовувати його як гарнір. він не відноситься до тих продуктів, які підвищують рівень цукру у крові», — розповіла лікар.
Ще один плюс цієї крупи – завдяки тому, що зберігається оболонка зерна, у складі булгуру багато вітамінів групи В. “Ці вітаміни необхідні для нашої нервової системи – вони підтримують активність нейронів, беруть участь у забезпеченні процесів запам’ятовування, мислення, сприяють рівному емоційному фону. вживання булгура також знижує ризик нейродегенеративних захворювань, включаючи хвороби Альцгеймера та Паркінсона», — повідомила лікар.
«Нарешті, ця крупа важлива для підтримки здорової мікрофлори нашого кишечника, а значить, і хорошого імунітету. Харчові волокна є пребіотиком — це найнеобхідніша їжа для мікробіома. Також важливо, що з булгуром можна схуднути. У нього невисока калорійність. На 100 г сухого продукту — 320-340 ккал. При цьому, якщо приготувати, зваривши у воді — вийде велика порція, грамів 300 готового продукту, а це вже повноцінний обід на двох осіб», — підсумувала дієтолог.