U-News » Про все » Як правильно пасинкувати помідори для гарного врожаю: поради та особливості
Всі новини

Як правильно пасинкувати помідори для гарного врожаю: поради та особливості

Що дає пасинкування помідорів, коли, як та скільки разів потрібно пасинкувати помідори, щоб отримати великий врожай.

Для забезпечення рясного плодоношення томати, як і будь-яка інша культура, потребують ретельного догляду.

Їх потрібно підживлювати, захищати від хвороб і шкідників, регулярно поливати та правильно формувати кущі.

Одним з важливих аспектів догляду за томатами є пасинкування.

Що саме означає пасинкування томатів і як правильно його виконувати, розповідає ТСН.

Що таке пасинкування помідорів і для чого його проводять

Пасинкування томатів - це процес видалення пазушних, бічних пагонів, що ростуть  з пазухів листя між стеблом рослини та головним стеблом. Ці пагони, відомі також як пасинки, мають тенденцію споживати багато поживних речовин та енергії рослини, що може призвести до зменшення плодоношення та погіршення якості плодів. Тому пасинкування допомагає рослинам перерозподілити ресурси на ріст та розвиток плодів, що сприяє отриманню більшого врожаю та поліпшенню якості плодів.

Переваги пасинкування томатів є очевидними. 

  • По-перше, це дозволяє рослинам зосередитися на плодоношенні, а не на непотрібному зростанні зеленої маси. Прибираючи пасинки, ми спонукаємо рослину сконцентрувати свої ресурси на формуванні і дозріванні плодів. Це призводить до збільшення кількості плодів та поліпшення якості їх смакових характеристик.
  • Пасинкування також сприяє покращенню провітрюваності кущів томатів. Густо зарослі кущі можуть страждати від недостатньої циркуляції повітря, що створює сприятливі умови для розвитку грибкових і бактеріальних захворювань. Видалення пасинків сприяє створенню більш просторої та провітрюваної структури куща, що зменшує ризик захворювань та сприяє загальному здоров'ю рослини.
  • Поліпшення освітленості є важливим фактором для успішного росту врожаю. Багато бічних пагонів на томатних кущах можуть створювати густу заросль, що перешкоджає прямому попаданню сонячних променів на плоди. Це може призводити до того, що урожай буде дозрівати повільніше, а смак помідорів може погіршуватися.
  • Однією з переваг пасинкування є можливість створення більш щільних насаджень. Коли томати не формуються, вони займають більше простору, заважаючи сусіднім рослинам. Видалення пасинків дозволяє кущам бути компактнішими, що сприяє ефективному використанню доступного місця та покращує обробку та догляд за культурою.

Коли та як пасинкувати помідори

Пасинки з'являються разом з появою квітів на помідорах. Як тільки на рослині з'явиться перший пасинок, всі ті, які будуть розташовуватися нижче нього, можна видаляти. 

Оптимальний час для пасинкування - коли пасинки досягають довжини 4-5 см. В цей момент вони легко відокремлюються від стебла, не завдаючи шкоди рослині.Не потрібно чекати, коли він  підросте. Якщо видалити молодий пасинок, залишається  невелика «ранка» на стеблі, яка швидко загоюється. А пошкоджене місце після видалення великого пасинка, може інфікуватися. 

Пасинки можна видаляти як вручну, так і за допомогою спеціального садового інструменту, наприклад, гострого садового ножа, який перед цим потрібно продезінфікувати.

Видаляти пасинкм важливо в суху та сонячну погоду, щоб уникнути поширення захворювань  та зараження рослини через проникнення вологи всередину.

Скільки разів потрібно пасинкувати помідори

Скільки разів потрібно пасинкувати помідори залежить від сорту томатів, умов їх вирощування.

Рекомендується проводити пасинкування помідорів кілька разів протягом вегетаційного періоду рослини. Перше пасинкування зазвичай виконують, коли пасинки досягають довжини близько 4-5 сантиметрів. Наступні пасинки можна видаляти при їх з'явленні.

Скільки пасинкувати може відрізнятися в залежності від сорту томатів. Деякі сорти, зокрема низькорослі або детермінантні сорти, не вимагають частого пасинкування, оскільки вони формують компактний кущ і мають обмежену кількість пасинків. Інші сорти, такі як неконтрольовані або індетермінантні сорти (це томати, які мають необмежене зростання), можуть мати багато бічних пагонів і вимагати регулярного пасинкування.

Деякі експерти радять повторювати пасинкування  1-2 рази в тиждень, інші стверджують, що частіше одного разу в 10-14 днів пасинкування робити не варто. 

Способи й терміни пасинкування розрізняються  в залежності від різних сортів та від місця вирощування томатів.

Як правильно пасинкувати помідори у відкритому ґрунті

Найчастіше у відкритому ґрунті вирощують детермінантні, штамбові сорти помідорів через те, що вони обмежені в зростанні. Багато з цих сортів взагалі  не потребують пасинкування або вимагають лише легкої корекції куща.

Плодоношення помідорів у відкритому ґрунті обмежене за термінами. Рослини дуже залежать від погодних умов, і коли настає вересень, ночі стають холодними, збільшується ймовірність зараження рослин грибковими захворюваннями. Тому для того, щоб помідори встигли дорости до повної зрілості, необхідно, щоб плоди зав'язалися не пізніше середини серпня.

  1. Найлегший метод пасинкування помідорів у відкритому ґрунті передбачає вільне зростання куща протягом першої половини літа. А на початку серпня, коли плоди вже зав'язалися, проводиться пасинкування -- всі бічні пагони прищипуються вище за 2-3 листи від плодоніжки. Квітки також потрібно видаляти, оскільки вони вже не встигнуть сформувати плоди, але заберуть сили у рослини. Зауважимо, що цей метод хоча і простіший, але менш ефективний, оскільки живлення перерозподіляється на останніх етапах росту куща.
  2. Другий спосіб полягає в регулярному видаленні бічних пагонів. Це більш універсальний підхід, який забезпечує кращий контроль над ростом і формою куща помідорів. Пасинкування таких помідорів рекомендується проводити раз у 10 днів, залежно від погодних умов та швидкості росту рослин. Рослини формують у вигляді 1-3 стовбурів, залишаючи головний пагін та максимум 2 бічні пагони, які розташовані вище за першою квітковою кистю. Усі інші пагони регулярно видаляються.

Як ефективно пасинкувати помідори у теплиці для збільшення врожаю

В теплицях для вирощування переважно використовуються індетермінантні сорти помідорів. Такі сорти не обмежені в зростанні, що означає, що рослини можуть довгий час продовжувати формувати нові квітконоси та плоди.

Пасинкувати помідори у теплиці рекомендується 1 раз на тиждень. У високорослих сортів помідорів необхідно видаляти всі пасинки. Це дозволяє рослинам спрямовувати свою енергію тільки на формування головного стебла та розвиток плодів на ньому. У другій половині серпня експерти рекомендують прищипувати верхівки індетермінантних сортів помідорів, що повинно призупинити їх ріст.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
"Я ношу міні та ходжу до клубів": бабуся з Британії виглядає молодшою ​​за своїх дітей
43 931
“Став схожий на Леонтьєва”: у мережі жорстко висміяли Миколу Тищенка після ботоксу
37 178
Ющенко дав потиличника блогеру за неповажне ставлення до меду. Відео завірусилося в мережі
30 399
Каша на сніданок: з чим не можна поєднувати гречку, попередила лікарка
30 036
Іво Бобул знайшов щастя у четвертому шлюбі – як виглядає кохана відомого співака
29 520
Медики назвали людей, яким за жодних обставин не можна пити каву
21 031
Аліна Гросу приголомшила зізнанням про свого чоловіка: "Не дотягує"
20 585
Назвали топ-10 «вічних» автомобілів: можна брати без сумнівів
19 661
Лікарі назвали ознаки, які вкажуть на необхідність очистити печінку
19 069
Корисніші за гречку: названі п’ять круп, яким поступається "цариця круп"
16 708
На високий цукор у крові вкажуть три незвичні симптоми
14 343
Пара сіла не на той рейс і опинилася за 2500 км від місця відпустки: куди летіла та де приземлилася
14 197
Ліками від високого цукру виявився простий і недорогий продукт
13 356
Єрмак: Росія може взяти участь у наступному Саміті миру
0
"Труп", що плавав у сільському ставку, виявився нетверезим чоловіком – курйозне відео
0
Володимир Дантес розповів, чи має бронь від мобілізації
0
Соломія Вітвіцька показала, як виглядала до ретельної роботи стилістів: над зіркою ТСН попрацювали
0
На Київщині після обстрілу РФ виявили фрагменти касетних суббоєприпасів
0
БпЛА завітали в село Краснодарського краю і спалахнула чергова нафтобаза РФ
0
До 60 000 гривень: з 20 червня українських автовласників почнуть штрафувати за нове порушення
0
Хто ви за знаком Зодіаку серед історичних постатей
0
Румунія придбає у Кореї самохідні гаубиці майже на мільярд доларів
0
Лікарка назвала найліпші страви для здорового сніданку
0
Дьомін розповів, де заробляє під час війни, та розкрив найбільший заробіток
0
Як часто потрібно поливати картоплю, щоб був урожай
0
Водіям вказали, що під час заміни масла доведеться міняти одну деталь авто
0
Як звузити пори на обличчі в домашніх умовах за допомогою петрушки

Розширені пори на обличчі мають вельми негарний вигляд і не ...

Що буде, якщо приймати ванну з парфумами: секрет від Мерілін Монро

Мерілін Монро завжди віддавала перевагу парфумам і навіть ...

Камалія розповіла про плани щодо розподілу нажитого разом із колишнім чоловіком

Відомій українській співачці Камалії довелося пройти через ...