Кожне суспільство, що поважає себе, шанує свої традиції та зобов'язання. Так, крім стародавнього готелю, що функціонує в Японії, в Європі виявлено голландську облігацію, за якою досі виплачуються відсотки, через 375 років з моменту її придбання.
Про це пише Ancient Origins.
"У 1648 році Водна рада Лекдейк Бовендамс зіткнулася з проблемою збору коштів на капітальний ремонт набережної. Вони вирішили випустити унікальну облігацію на пред'явника, пообіцявши її власнику щорічні виплати на невизначений термін. Ця фінансова концепція, відома як вічний борг, була поширена в Середні віки. На відміну від сучасних облігацій з фіксованим терміном погашення, безстрокові облігації діють доти, доки існує організація-емітент. Пройшовши через кілька організацій ради з водних ресурсів, вона тепер належить Stichtse Rijnlanden, яка продовжує виплачувати відсотки по облігаціях", - йдеться в матеріал.
Зазначається, що захоплива історія облігації полягає в тому, що вона підтримувалася коштом оподаткування бенефіціарів захищених дамб, і оскільки ці регіони не брали участі у війнах, які могли б виснажити фінансовий ресурс, облігація продовжує своє існування.
"Хоча первісна вартість облігації в 1000 гульденів каролуса з часом трансформувалася в євро, річний процентний платіж по ній залишається 11,35 євро. Придбання Єльським університетом облігації у 2003 році призвело до виявлення прострочених відсотків, які мали бути погашені належним чином. Хоча голландське управління водного господарства технічно може оголосити дефолт за боргом, символічна вартість облігацій та позитивний розголос роблять їх гідними інвестиціями”, - зазначає автор статті.