U-News » Політика » Касетні боєприпаси увійшли до нового пакету допомоги Україні від США - всі деталі 
Всі новини

Касетні боєприпаси увійшли до нового пакету допомоги Україні від США - всі деталі 

800 млн дол. виділив Пентагон на черговий пакет військової допомоги Україні. Згідно з документом, Київ отримає додаткові поставки 105 і 155 мм снарядів. 

Крім того, до пакета увійдуть найсучасніші касетні боєприпаси, які є у США — так звані вдосконалені боєприпаси подвійного призначення. Як стверджують американські чиновники, українська сторона запевнила США у відповідальному використанні снарядів і пообіцяла не застосовувати їх у містах, інформує FREEДОМ. 

Постачання Україні касетних боєприпасів — одна з найбільш дискусійних тем на Заході. Адже Міжнародна конвенція, ухвалена в 2008 році і підписана більш ніж 100 країнами світу, забороняє їх використання, передачу, виробництво і зберігання. Однак Україна, як і Росія, не підписували документ. 

“Росія з самого початку цієї війни застосовує касетні боєприпаси для нападу на Україну. Росія використовує касетні боєприпаси з високим коефіцієнтом снарядів, що не розірвалися, – від 30 до 40%. У цих умовах Україна зробила запит на касетні боєприпаси для захисту своєї суверенної території. Бомби, які ми постачаємо, мають рівень снарядів, що не розірвалися, набагато менший, ніж у тих, які використовує Росія, не вищий за 2,5%”, — заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Сучасні американські снаряди спростять процес розмінування після закінчення війни. Інвестувати в безпеку деокупованих територій готові в США. Там уже виділили понад 95 млн дол. на розмінування і надалі обіцяють пом’якшити наслідки застосування касетних боєприпасів як українською, так і російською армією. 

“Ми працюємо з Україною, щоб мінімізувати ризики, пов’язані з цим рішенням. Український уряд надав нам письмові гарантії відповідального використання касетних боєприпасів, зокрема, що вони не використовуватимуть снаряди в міських умовах із цивільним населенням, і що вони фіксуватимуть, де використовують ці снаряди, що спростить подальші роботи з розмінування. Україна також взяла на себе зобов’язання щодо подальшого розмінування, щоб пом’якшити будь-яку потенційну шкоду цивільному населенню”, — пояснила заступниця міністра оборони США з політичних питань Колін Каль.

Широкий радіус дії американських касетних снарядів допоможе Збройним силам України (ЗСУ) заощаджувати боєприпаси і завдавати ударів по скупченню техніки противника.

“Це такий снаряд, він чимось нагадує навіть ракету, яка під час пострілу розлітається на близько 350 маленьких снарядів – різні виробники, різні снаряди. І вони накривають площу близько 700 квадратів, тобто дуже велика територія, десь до футбольного поля. І там взагалі нічого не лишається, не тільки живих, а й техніка розлітається, тобто повністю накривається територія”, — розповів генерал-майор Служби безпеки України (СБУ) і заступник голови держоргану спецпризначення (2014-2015) Віктор Ягун.

Продовжують військову підтримку України і держави Євросоюзу. Прем’єр-міністр Чехії пообіцяв, що країна передасть додаткові ударні вертольоти, боєприпаси, а також допоможе з навчанням пілотів на західних винищувачах. 

Як стверджують експерти, країни східної Європи постачають Україні снаряди 155 і 105 калібрів. 

“Частина боєприпасів зі Східної Європи, теж з Євросоюзу, це насамперед Болгарія, Чехія — це ті країни, які мали і мають дуже потужний військово-промисловий комплекс (ВПК), вони мають запаси ще старих радянських часів калібрів. Це ті калібри, які потрібні нам для поповнення, щоб можна було використовувати артилерію, яка залишилася нам ще з радянських часів”, — зазначив Ягун.

Євросоюз оголосив про прискорення виробництва боєприпасів і ракет у 27 країнах — членах блоку. Країни європейського об’єднання і Європарламент домовилися про виділення 500 млн євро в рамках Акта на підтримку виробництва боєприпасів. Документ планують підписати й оприлюднити наприкінці липня.

“Швидкість постачання і темпи напевно залежать від виробництва, тому що зараз у країнах ЄС і США виробництво боєприпасів нарощується. Це не все відразу швидко робиться. Тому, скажімо так, обсяги і масштаби цих поставок, вони значною мірою залежать від розмірів серійного виробництва боєприпасів. І наскільки нам відомо з відкритих джерел, силами оборонної промисловості України також налагоджено випуск боєприпасів у різних калібрах, які використовують Збройні сили України”, — наголосив військовий експерт, координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.

Чехія, Словаччина і Польща є лідерами з постачання військової допомоги Україні серед членів Євросоюзу. Країни вже надали Києву понад 80% важких озброєнь, які були обіцяні з їхнього боку.

Раніше військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак зауважив, що касетні боєприпаси в рази ефективніші за радіусом ураження. На відміну від російських, американські касетні боєприпаси мають несуттєву кількість снарядів, що не розірвалися, — лише 2-4%, порівняно з 40% касетних боєприпасів ЗС РФ. 

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 412
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 860
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 815
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
17 500
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 703
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 926
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
14 693
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
14 541
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 201
Лікар назвав напій, ефективний від підвищеного тиску і холестерину
12 744
Хлопчик з мему "Скоро вже буде Паска" виріс, і ось як він виглядає зараз
12 722
15 продуктів, які підвищують потенцію у чоловіків
12 582
Пуповину перерізала ножицями для брів: жінка не знала, що вона вагітна, поки не народила
12 336
Не носіть цей аксесуар: етикет забороняє, а гроші витратите даремно
0
Які органічні добрива можна вносити на грядки для огірків
0
Як сіяти кріп влітку, щоб зелені було вдосталь до кінця сезону
0
Анатолій Анатоліч приголомшив схудненням на 10 кіло і розсекретив свою нову вагу
0
Росія намагається домогтися зняття санкцій з авіації через погіршення економіки
0
5 помилок у зберіганні та приготуванні м’яса, які допускають майже всі господині
0
Воскресіння Христове: речі, які заборонено робити на Великдень
0
Що сказати замість "Христос Восрес" на Великдень: здивуйте рідних цими цікавими варіантами
0
Великодній зайчик: звідки він взявся та що насправді означає цей символ свята
0
Чому в квартиру краще не заходити у взутті: чотири причини, важливі для здоров’я
0
Названо напій, який небезпечний для серцевого ритму
0
Хвороба печінки: названо незвичайний симптом небезпечного стану
0
Чи треба обривати цвіт яблуні, про що не здогадуються садівники
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...