Грошове дерево, або товстянка, або красула — це популярна кімнатна рослина, яка не тільки прикрашає інтер'єр, але й обіцяє принести достаток і благополуччя своєму власнику.
За народною мудрістю, якщо закопати в ґрунт рослини монетку, то згодом гаманець наповниться купюрами. Але що робити з красулою, якщо хочеться її комусь подарувати чи потрібно просто викинути?
Чи можна віддати, подарувати або викинути своє грошове дерево?
Щодо того, чи можна віддати, подарувати або викинути своє грошове дерево, то тут думки розходяться. Деякі вважають, що це можна робити без обмежень, бо рослина не має особистого ставлення до свого власника і не залежить від нього. Інші ж стверджують, що це може призвести до небажаних наслідків, бо рослина прив'язується до свого дому і енергетики і не любить зміни місця.
Відповідно, можна сказати, що ви можете подарувати своє грошове дерево тим людям, яким ви бажаєте успіху і достатку. Але при цьому слід попросити їх повернути вам символічну суму за рослину, наприклад, одну гривню чи обміняти на якийсь предмет. Таким чином, ви не порушите енергетичний обмін і не втратите свого благополуччя.
Вам не слід дарувати своє грошове дерево тим людям, яким ви не довіряєте або яким заздрите. Також не слід дарувати рослину тим, хто не цінує її або не хоче її мати. Це може призвести до конфліктних ситуацій і негативних емоцій.
Вам не слід викидати своє грошове дерево, якщо воно засохло або зів'яло. Це може принести погану удачу і втрату грошей. Краще спалити рослину або поховати його в землі, подякувавши за все добре, що рослина принесла вам. Також можна поставити на місце нове грошове дерево, яке буде продовжувати притягувати достаток і благополуччя.
Як доглядати за грошовим деревом
- Грошове дерево краще посадити самому з живця або листочка, який можна взяти у знайомих або купити в магазині. Таким чином, рослина буде адаптована до вашого дому і енергетики.
- Рослину не можна ставити на північне підвіконня, бо там немає достатнього світла і тепла. Краще обрати південне або південно-східне вікно, де рослина буде отримувати яскраве, але не пряме сонячне освітлення.
- Товстянка не любить надмірного поливу і вологості. Поливати її потрібно регулярно, але не часто, перевіряючи ступінь висихання ґрунту. Влітку поливають кілька разів на тиждень, а взимку — один раз. Якщо листки стали м'якими і пожовклими — це ознака перезволоження і гниль кореневої системи.
- Грошове дерево потребує пересадки раз на кілька років, коли горщик стає замалим для нього. При пересадці слід обрати ґрунт для сукулентів або кактусів, який має добру дренажну здатність. На дно горщика слід покласти шар керамзиту або гальки для кращого стоку води.