Зберігання білизни в шафі — це не найпростіша справа. Як показує практика, недостатньо просто випрати одяг або ліжко, щоб в квартирі все пахло гірською свіжістю. На жаль, трохи полежавши на полиці, білизна може набути запаху затхлості, який дуже складно вивести.
Раніше ми писали про те, як прати білі шкарпетки, а зараз розповімо вам, як надати білизні приємного запаху з мінімальними витратами.
Що надасть білизні запаху свіжості
Існує кілька варіантів ароматизації білизни. По-перше, можна розглянути кондиціонери для білизни. Як правило, використання цих засобів забезпечує відносно стійкий запах протягом двох тижнів після прання.
Однак врахуйте, що стійкість запаху у всіх виробників різна. Крім того, багато що буде залежати від того, яку саме білизну ви хочете ароматизувати. Якщо йдеться про банні рушники або комплект постільної білизни, що лежить в шафі, то безумовно, приємний запах буде і через два тижні. Але якщо йдеться про ваш одяг, зрозуміло, аромат вивітриться вже через один-два дні після носіння.
Якщо ви не знаєте, що покласти в шафу, щоб смачно пахло, і до кінця ще не розумієте, чим можна ароматизувати постільну білизну — почніть з того, що завжди по рукою.
Для початку можна використовувати звичайне туалетне мило. Досатньо покласти на полицю шафи відкритий брусок, і вже через день ваше білизна приємно здивує вас своїм ароматом. Врахуйте, що чим дорожче мило, тим більш стійкі ефірні масла використовуються для його приготування, відповідно — тим більш яскравий запах буде у вашій шафі.
Якщо говорити про те, як розкласти мило в шафі, то єдиного рецепта не існує. Ви можете просто покласти один брусок на полицю в мильниці. Мило також можна натерти на тертці і розділити на кілька порцій, поклавши їх в різні кутки шафи. Подрібнене мило буде мати більш яскравий запах, ніж цілісний шматок, але і вивітриться швидше. Врахуйте, що мило швидко висихає, тому як мінімум раз на тиждень потрібно буде бризкати на мило з пульверизатора звичайною водою для посилення запаху.
Коли наші мами і бабусі замислювалися про те, як надати білизні приємного запаху, а вибір туалетного мила залишав бажати кращого, вони клали в шафу букетик засушеної лаванди. Цей метод гарний тим, що лаванда — це не тільки чудовий природний ароматизатор, але і відмінний засіб від молі.
Щоб постільна білизна смачно пахла, можна також використовувати спеціальні саше, які продаються у відділах побутової хімії. Плюс такого способу в тому, що при відносно низькій ціні вам запропонують досить широкий вибір різних запахів. Саше можна покласти на полицю шафи, і якщо аромат вам набридне, ви завжди можете купити нову упаковку з іншим ароматом.
Також в магазинах побутової хімії можна придбати спеціальні ароматизовані мішечки для білизни.
Ефірна олія також надасть білизні приємного запаху. Достатньо поставити в шафу блюдце з серветкою, рясно змоченою ароматизованим ефірною олією.
Як зробити ароматизатор для шафи — лайфхак
Найпростіший варіант — це спиртовий ароматизатор. У маленький флакон достатньо налити 20 мл спирту і 10-15 крапель ефірної олії. Залиште флакон у шафі у відкритому вигляді. Для посилення ефекту в рідину можна додати кілька суцвіть сухої гвоздики.
Другий варіант — зробити ароматизатор з серветок. Для цього способу потрібно:
- рясно скропити паперову серветку духами або ефірною олією;
- згорнути серветку у вигляді конуса;
- вертикально вставити в стопку або маленьку склянку;
- на дно склянки налити трохи духів або ефірної олії.
У міру висихання серветки рідина буде підніматися вгору по сухому паперу, і запах в шафі буде зберігатися.
Духи або ефірну олію можна не наливати в стопку, а тільки скропити серветку, але такий ароматизатор потрібно буде час від часу збризкувати новою порцією аромату. Однак, зручність такого способу в тому, що якщо запах вам набридне — ви завжди зможете замінити його на будь-який інший.
Ще один варіант — мішечок з ароматними травами або спеціями. М’ята, меліса, гвоздика, мускатний горіх мають стійкий приємний аромат. Достатньо підібрати ті інгредієнти, запах яких вам подобається, і скласти їх в невеликий мішечок з тканини або марлі.
Цитрусовий ароматизатор можна зробити, поклавши в марлевий мішечок висушену цедру лимонів, апельсинів або мандаринів.