Щодня лише у Києві здійснюється 800 (!) квартирних крадіжок. По всій Україні ця цифра сягає кількох тисяч. Найнебезпечніший час — сезон відпусток та свята. Скоро Різдво та Новий рік, це свято також і для домушників. Дізнайся, як захистити своє житло та майно.
Надійний замок
Злодіям під силу багато замків, але якщо замок — сучасний, надійний, дорогий, його не так просто зламати. це можливо, але займе певний час. Якщо таких замків у квартирі два, злодії можуть просто відмовитися від пограбування, адже ризикують втратою часу.
Захист вікон
Якщо ви живете на нижніх поверхах або до вікна легко підібратися, крім дверей захистіть і вікна. Це можуть бути грати (головне, щоб їх не можна було відкрутити звичайним викруткою з вулиці), так і броньоване скло.
Хитрий дзвінок
Часто злодії дізнаються про те, чи вдома господарі просто зателефонувавши в дзвінок. Є дзвінки, що імітують собачий гавкіт. Навіть якщо в такому разі злодіїві ніхто не відкриє, він зрозуміє, що в квартиру заходити небезпечно.
Сигналізація
Один із найнадійніших способів захисту: встановлення сигналізації. Вона може включатися за датчиками руху, відеокамерою або якщо хтось відчинить двері, вікно. Сигналізація може просто відлякати злодіїв, або викликати служб охорони.
Наймана охорона
Щоб квартира охоронялася надійно, можна укласти контракт із охоронною фірмою. Це дорого і платити потрібно щомісяця, зате вони самі встановлюють систему і приїжджають протягом 3-5 хвилин після злому, що не дає злодіям жодного шансу.
Захист від навідників
Часто квартири грабують не просто так, а за наведенням. Не впускайте в будинок незнайомих людей, у тому числі кур’єрів, не діставайте при них гроші із загальної каси, не повідомляйте консьєржу або малознайомим людям, коли вас немає вдома.
Мовчання золото
Найкраще утриматися від фотографій із відпустки у соцмережах до повернення. Особливо з точними датами вашої відсутності. Адже це пряме наведення для зловмисників.