Шведські вчені провели дослідження, під час якого виявили чинники, відповідальні за довголіття. Серед них — рівень глюкози та холестерину в крові. У дослідженні взяли участь 4464 добровольці віком від 35 до 99 років. За час експерименту, який тривав 12 років, двоє з них дожили до сторіччя.
Експерти взяли у всіх учасників зразки крові, під час аналізу яких враховували 12 біомаркерів: глюкозу, холестерин, креатинін, сечову кислоту та маркери, пов’язані з функцією печінки. Це дозволило проаналізувати вплив факторів, що підвищують ризик розвитку запальних процесів, погіршення обміну речовин, дисфункції нирок і печінки.
Результати дослідження показали, що довгожителі мали нижчі рівні глюкози, креатиніну та сечової кислоти, ніж ті, хто дожив до 60 років.
Були відмінності й щодо деяких біомаркерів між довгожителями та тими, хто помер у молодшому віці. Так, чим нижчим був рівень сечової кислоти, тим більше шансів з’являлося в людини дожити до похилого віку. І навпаки, низький рівень загального холестерину та заліза знижує таку ймовірність.
Фахівці вважають, що стать впливає на тривалість життя: так, 85% жінок були довгожителями. Однак дослідники не змогли ідентифікувати конкретні гени або аспекти способу життя, які б вплинути на значення окремих біомаркерів. Звідси висновок: велике значення для тривалості життя має збалансоване харчування та активний спосіб життя.