Нирки — важливий орган в організмі людини, які регулюють водний і мінеральний баланс, фільтрують із крові відходи життєдіяльності і допомагають вивести їх з організму.
Навіть найміцніше здоров’я не означає, що нирки залишаються здоровими протягом усього життя. Деякі люди страждають від різних захворювань нирок, але не знають, як можна зберегти їх здоров’я, щоб до такого стану не доводити.
Саме для тих людей, хто піклується про своє здоров’я, наша стаття. Читайте про п’ять реально працюючих методів, які допоможуть зберегти нирки здоровими.
Метод 1: пийте воду
Необхідно стежити, щоб організм не опинявся в умовах дикого нестачі рідини. Брак води може знизити працездатність нирок: вони будуть гірше фільтрувати кров. Згодом зневоднення призведе до серйозних пошкоджень нирок. Хочете зберегти їх здоровими — пийте воду. Рідина дозволить виводити з організму натрій, сечовину, токсини, інші відходи життєдіяльності. Ризик розвитку хронічних хвороб нирок істотно знизиться, якщо щодня випивати від півтора до двох літрів води. Це оптимальна кількість для підтримки нирок в здоровому стані.
Метод 2: займайтеся спортом
Фізична активність важлива для здоров’я нирок. При надмірній вазі або малорухливому способі життя не виключений високий ризик розвитку захворювань нирок. Фізичні вправи знижують кров’яний тиск, допомагають запобігти цукровий діабет, серцеві захворювання, хронічні хвороби нирок. При вже наявному зайвій вазі бажано звернутися до лікаря, щоб скинути вагу, уточнити щодо необхідності та можливості виконувати фізичні вправи.
Метод 3: киньте палити
Цей пункт відноситься до тих, хто грішить шкідливою звичкою. Куріння негативно позначається на легенях, серці, порожнині рота. Це відомо всім. Але також воно може вплинути на інші органи, так як підвищує кров’яний тиск. Збільшується ризик хвороб нирок, в тому числі онкологічних.
Метод 4: знайте про симптоми хвороб нирок
Кожен повинен знати про ознаки різних хвороб нирок. Як правило, симптоми рідко помічають відразу ж саме з тієї причини, що не всі знають про них. До них відносять: нудоту, блювоту, втрату апетиту, слабкість, підвищену стомлюваність, проблеми зі сном, зміна частоти сечовиділення, погіршення розумових здібностей, м’язові спазми, тик, часта гикавка, набряк ступень і гомілок, свербіж, біль у грудній клітці, утруднене дихання, високий тиск і труднощі з його контролем.
Метод 5: правильне харчуйтеся
У щоденному раціоні має бути більше корисних мікроелементів і вітамінів. У деяких продуктах занадто багато натрію та інших елементів, погано впливають на нирки, що підвищують тиск. Тому варто обмежити вживання перероблених продуктів, напівфабрикатів – вони шкодять ниркам і загальному здоров’ю. Більшою користю володіють свіжі фрукти, овочі, продукти з цільних зерен, маложирні продукти.