U-News » Авто-мото » Більше штрафів: які нововведення готують депутати для українських водіїв
Всі новини

Більше штрафів: які нововведення готують депутати для українських водіїв

Більшість ініціатив від народних обранців стосується збільшення штрафів та введення відповідальності за дії, які зараз не вважаються порушенням. Але є і пропозиція, яка зменшить зловживання місцевої влади щодо евакуації авто.

Про законодавчі ініціативи, які зараз розглядаються в парламенті, розповів народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко, повідомляє 24tv.

Бали за порушення ПДР

Система балів за порушення ПДР, теоретично, має спонукати водіїв менше порушувати. Раніше, за радянських часів, у водіїв були спеціальні талони, у яких за певні порушення «кололи дірки». Система штрафних балів існує в багатьох країнах Європи, наприклад, у Німеччині. Повернення подібної системи (навіть у електронному вигляді), на перший погляд здається логічним кроком.

Проте варто зважати, що не всі водії проїжджають за певний проміжок часу однакову кількість кілометрів. У людини, яка їздить на машині лише на дачу на вихідних, і у таксиста, який намотує по 300 кілометрів за день, вірогідність скоєння порушень буде різною. Тож і ліміт порушень повинен бути різним.

Окрім цього, штрафні бали збільшують корупційні ризики з боку поліцейських. Якщо зараз відносно невеликі суми штрафів за найпоширеніші порушення ці моменти нівелюють, то водій, який вже матиме кілька штрафних балів, буде значно сильніше мотивований «домовитись» з інспектором.

Прибрати 20 км/год, на які не діє штраф

Зараз штраф за перевищення швидкості більш ніж на 20 кілометрів від дозволеної складає 340 грн. Більш ніж на 50 кілометрів – 1700 грн. Народні обранці пропонують прибрати ці 20 “нештрафованих” кілометрів і зробити більшу шкалу штрафів в залежності від швидкості.

Важливий момент: у населених пунктах максимальна дозволена швидкість руху складає 50 км/год. Це обмеження діє як на вузеньких вуличках, так і на шосе та проспектах, які мають по три або чотири смуги руху в одному напрямку, розділені відбійниками та не мають наземних пішохідних переходів. Рухатись такими дорогами зі швидкістю 50 км/год не зовсім логічно і діючі 20 кілометрів «люфту» нівелюють це обмеження. Звичайно, на таких дорогах можна поставити відповідні знаки, але місцева влада зазвичай не поспішає це робити (подібна практика поширена лише в кількох містах України).

Крім того, у більшості автомобілів спідометри неправильно показують швидкість, тому хоч якийсь "зазор" (наприклад, 5-10 км/год) має бути.

Якщо така ініціатива буде прийнята, рух у великих містах значно ускладниться. З іншого боку, нардеп Володимир Крейденко пропонує збільшити штрафи за значне перевищення швидкості до 20 тисяч гривень. «Якщо людина їде в місті зі швидкістю 190 або 200 кілометрів за годину, за це має бути суттєве покарання».

Штраф за гучний вихлоп

Зараз, під час воєнного стану, деякі громадяни лякаються гучних звуків. На думку Володимира Крейденко, відповідальність за гучний вихлоп має існувати.

У Раді вже зареєстровано відповідний законопроект. За перевищення рівня шуму пропонується встановити санкцію у фіксованому розмірі – 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн), а у випадку повторності – 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 грн) з можливим позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Заборонити дрифт

Заборона дрифту виглядає досить дивно, адже випадків, коли хтось з водіїв дрифтує на дорогах загального користування, вкрай мало. А найголовніше, що навряд чи штрафи зможуть зупинити тих, хто вирішив показати своє вміння перед друзями, або навпаки – випадково повело машину боком, наприклад, під час снігопаду.

Тим не менш, відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді. Він передбачає штрафи 8500 грн за перший випадок. Якщо водія помітять на дрифті вдруге протягом року, він отримає 17000 грн штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Евакуація авто тільки поліцією

Зараз евакуацією неправильно припаркованих авто займаються приватні фірми у тандемі з інспекцією з паркування. По суті, це просто бізнес на автомобілістах – забрати евакуйоване авто зі штрафмайданчика коштує близько двох тисяч гривень. Левова частка цих коштів йде приватним компаніям, у бюджет надходить незначна частка від цієї суми (штраф за порушення правил паркування 340 грн).

Володимир Крейденко пропонує забрати в інспекторів з паркування повноваження з евакуації автомобілів і віддати їх поліції. У такому випадку евакуйовуватись будуть лише ті автомобілі, які дійсно перешкоджають руху.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Перераховано продукти для сніданку, які позбавляють від сонливості і цукру в крові
15 544
Дієва біологічна зброя: у Підмосков'ї пернаті громлять машини на парковці
14 555
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
13 398
Ведучий "Сніданку з 1+1" Руслан Сенічкін потрапив у конфуз в прямому ефірі
12 616
Найвища жінка на планеті завдяки довгим вухам побила ще один світовий рекорд
12 242
Лікар назвав найгірший варіант сніданку для підшлункової
11 490
Дивні оголошення розвішали у маршрутках Львова
9 334
В Мережі - вибухові меми про створення ядерної зброї в Україні: добірка найкращих
8 651
Вчені назвали категорію людей, які все частіше хворіють на рак
8 391
Ви володієте очима справжнього мисливця, якщо здатні помітити собаку за 9 секунд: дуже складна оптична ілюзія
8 033
Прості бутерброди підвищують ризик смертельного раку у чоловіків
7 752
Повністю гола українська співачка влаштувала зйомку з величезним пітоном
7 739
Британець організував фальшиве весілля, приховуючи шлюб від нової дружини
6 664
Мобілізація транспорту восени: кому не вдасться зберегти своє авто
0
Старша донька Олени Мозгової та Олександра Пономарьова насолоджується життям разом з обраницею
0
Хетчбек Peugeot 208 перетворили на доступний суперкар: як він виглядає
0
Любителі гарячого супу в небезпеці – ризик раку
0
Три основні корисні для здоров’я властивості броколі
0
Задишка під час підйому по сходах може бути ознакою аневризми
0
Ця неприємна риса характеру видає людей з низьким інтелектом
0
9 корисних порад, які допоможуть надихнути чоловіка на нові звершення
0
Шість речей, які потрібно робити ввечері, щоб бути щасливішим уранці
0
Чому гарячу їжу в холодильник ставити в жодному разі не можна
0
Над США зафіксували велику вогняну кулю: що це
0
Снайперська гармата — наші артилеристи з М777 влучили у танк, що рухався
0
Перша пара пінгвінів Аделі "загніздилась" біля української антарктичної станції
0
Чи можна варити картоплю та моркву в одній каструлі

Для багатьох салатів та інших страв використовують моркву ...

Названо найкорисніший спосіб приготування картоплі: все просто й смачно

Картопля багата кремнієм, кобальтом і хромом. Перші два ...

Все, що потрібно знати жінкам про чоловічий розум

Якщо ви перебуваєте в романтичних стосунках з чоловіком, ...