U-News » Здоров'я » Вчені розповіли, як назавжди позбутися гіпертонії
Всі новини

Вчені розповіли, як назавжди позбутися гіпертонії

У нових рекомендаціях Американської кардіологічної асоціації (AHA) підкреслюється важливість правильного харчування, фізичних вправ, а також приділяється підвищена увага медикаментозному способу (прийом лікарських засобів) боротьби із зайвою вагою і можливості оперативного втручання.

Проблематика

Щоб боротися зі зростаючою епідемією ожиріння, Американська кардіологічна асоціація (AHA) випустила нові рекомендації, в яких викладаються стратегії зниження ваги для профілактики і лікування гіпертонії, викликаної ожирінням, розказує Медправда.

Як зазначає Practicalcardiology, більше 100 мільйонів жителів США страждають на артеріальну гіпертензію і в даному науковому документі підкреслюється необхідність ефективних довгострокових рішень щодо зниження ваги для підтримки зниження артеріальної гіпертензії, а також міститься заклик розглянути інші можливості, крім зміни способу життя, для зниження ваги, наприклад, ліки і метаболічну хірургію.

«Зниження ваги, досягнуте за рахунок зміни дієти і збільшення фізичної активності, є наріжним каменем лікування високого кров’яного тиску, пов’язаного з надмірною вагою. Однак такий спосіб життя часто не зберігається в довгостроковій перспективі. Зниження артеріального тиску не підтримує з плином часу, — сказав голова групи Майкл Холл, доктор медицини, магістр медицини, FAHA, заступник директора відділу серцево-судинних захворювань в Медичному центрі Університету Міссісіпі. — Нові наукові рекомендації передбачають, що медичні і хірургічні стратегії можуть допомогти в довгостроковому поліпшенні проблем з вагою та артеріальним тиском, на додаток до здорової дієти і фізичної активності».

Рекомендації

Виділяючи позицію AHA з їх заяви від червня 2021 р., нові рекомендації, які було підготовлено від імені Ради AHA по гіпертонії, Ради по артеріосклерозу, тромбозів і судинної біології, Ради по способу життя і серцево-судинному здоров’ю і Ради по інсульту, підкреслють важливість дієти і фізичної активності в якості терапії першої лінії для зниження ваги і контролю гіпертонії. Дослідники поспішили вказати, що ці зміни можуть бути важкими для підтримки в довгостроковій перспективі й можуть призвести до рецидиву і збільшення артеріальної гіпертензії.

«Немає ніяких сумнівів в тому, що вживання здорової їжі благотворно впливає як на вагу, так і на кров’яний тиск, — пояснив Майкл Холл. — Численні дієти для схуднення часто бувають успішними в короткостроковій перспективі, проте — постійне і тривале вживання здорової їжі та підтримання втрати ваги — непросте завдання».

Медикаментозне лікування

У рекомендаціях міститься заклик до активнішого розгляду фармакологічних методів лікування ожиріння і гіпертонії, якщо зміни способу життя виявилися безуспішними для зниження ваги і контролю артеріального тиску. На додаток до схваленим FDA методам лікування для довгострокової втрати ваги, автори виділяють останні відкриття, пов’язані з потенціалом зниження маси тіла і артеріального тиску. Зокрема, автори заяви виділили такі препарати, як ліраглутид і семаглутід 2,4 мг один раз на тиждень, які ще не були схвалені на момент написання.

Оперативне лікування (операції)

«Ми часто не розглядаємо прийом ліків або метаболічну операцію до тих пір, поки не відбудеться пошкодження органу-мішені, наприклад, серцева травма або інсульт. Однак ми можемо запобігти цим ускладнення. У поєднанні зі зміною способу життя ліки від ожиріння і хірургічні процедури можуть бути ефективними довгостроковими рішеннями для зниження ваги і контролю артеріального тиску у окремих осіб з надмірною вагою або ожирінням», — додав Майкл Холл.

Незважаючи на те, що вони вважаються більш новим підходом до пом’якшення наслідків ожиріння, автори відзначають, що популярність і безпека цих процедур виросли в останні роки. Згідно із заявою, в 2016 р. було виконано більш 215 000 метаболічних процедур, з яких найпопулярнішою з них була рукавна гастректомія, а потім шлунковий анастомоз.

Дослідники вказують, що дані спостережень дозволяють припустити, що баріатричні процедури можуть сприяти вирішенню проблеми гіпертонії. Крім того, автори підкреслюють внесок дослідження GATEWAY, оскільки це єдине контрольоване дослідження, в якому брали участь метаболічні операції з артеріальним тиском.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
В Росії стали масово облизувати курячі яйця: хочуть компенсацію в 1 млн
23 596
Чоловік побудував крихітний будинок, щоб насолити сусідам-мільйонерам
22 440
Жінка виявила незнайомця, який ховався під її ліжком і жив у будинку протягом 4 місяців
20 533
"Запам'ятає до кінця життя": пілот провчив жінку, яка хотіла вийти з літака першою
18 827
Мама - такса, тато - далматинець? Незвичайне цуценя дивує людей своїм унікальним забарвленням
18 444
Жінка замовила іграшку у вигляді своєї собаки, але результат розсмішив не тільки господиню собаки, але і її гостей
17 262
Високий холестерин: 4 основні продукти, які допоможуть знизити рівень
15 640
Овоч, що діє як ліки від підвищеного холестерину
14 203
Хлопець, який за 15 тисяч доларів став собакою, тепер мріє перевтілитись у кота
13 954
Названо п’ять ознак раку легенів, які легко проігнорувати
13 750
Гіпертонія: від яких продуктів варто відмовитися людям з високим кров’яним тиском
11 645
Лікар назвав 3 червоні прапорці онкології, які чоловіки часто ігнорують
11 436
Про швидкий серцевий напад попередять чотири малопомітні симптоми
11 275
Експерти розповіли про корисну альтернативу продуктам, які підвищують холестерин
1
Взагалі не змінюється: Jerry Heil показала своє фото 18-річної давними
0
Підвищення тиску: 7 ознак, що пора викликати швидку допомогу
0
Вагомі причини, через які собакам подобається облизувати своїх господарів
0
Штраф за навушники, сигарету та їзду гравієм — дивні вимоги ПДР в Європі
0
В Україні змінять процедуру укладання договорів на авто: про що йдеться
0
Названо кращі автовиробники у світі за версією користувачів мережі
0
Українські АЗС перерахують ціни на все пальне: вартість якого зміниться найбільше
0
Німці назвали 3 найменш надійні автомобілі у 2024 році
0
Названо машини, які продаються за один день
0
Городники розповіли, яка рослина здатна захистити помідори від борошнистої роси
0
19-річна акторка випала з балкона на п'ятому поверсі: вона в критичному стані
0
Стояли на краю та танцювали: у Києві на даху багатоповерхівки діти знімали TikTok (відео)
0
Уникаємо невдач та фінансових негараздів: заборонені дії на кухні

Кухня - це місце, де люди готують їжу, проводять час із ...

Чи можна харчуватися лише один раз на день? Вчені дали відповідь

  Сучасний ритм життя часто призводить до того, що людина ...

Дівчина заморозила кефір і показала, у що він перетворився після розморожування

Крем-сир - самостійний продукт, який також можна ...