Завдяки архівним світлинам можна побачити, як виглядав Київ у 1960-х роках під час масової відбудови, а також уявили, якою була вулиця Почайнинська у 70-х роках минулого століття.
Про це розповіли у Facebook-спільноті "Клуб Корінного Киянина".
Так, одна з найстаріших вулиць Києва раніше мала назву Почаївська. Вона мала особливий ландшафт – вулички були вузькими і звивистими. Після подільської пожежі 1811 року вулиця була перепланована згідно з проєктом архітектора Вільяма Гесте. Траса вулиці була знову визначена з урахуванням розташування композиційних об'єктів післяпожежної забудови, до яких входили Іллінська церква, церква Миколи Набережного та церква Введення Пресвятої Богородиці.
Сучасна назва вулиці з'явилася середини XX століття, вона походить від назви річки Почайна, правої притоки Дніпра. У гирлі цієї річки розташовувався порт (або Притика) на торговельному шляху "з варяг у греки". Припускається, що вулиця прокладена на території колишнього річища Почайни.
Важливо зазначити, що до початку 1970-х років в офіційних документах та на міських картах використовувалися обидві назви вулиці - як стара, так і нова.