5 аварій за два дні - політ на російських цивільних літаках нагадує російську рулетку.
У пасажирських лайнерів відмовляють двигуни, не висуваються шасі і ламається автопілот. Після початку повномасштабної війни Росії проти України практично всі виробники деталей до літаків припинили постачання до федерації, повідомляє FREEДОМ.
Пасажирам рейсу з Петропавловська до Москви пощастило — їхній літак, хоч і не без проблем, зумів пройти зону високої турбулентності. Загалом, це штатна ситуація для пілота. Але тепер російські пасажирські лайнери не справляються навіть зі звичайними перельотами. 2 грудня 2023 року в небі над Москвою у борту “Аерофлоту” відмовив лівий двигун. І це не поодинокий випадок. Наприкінці листопада 2023 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримало службові документи “Росавіації”, у яких ідеться про серйозні проблеми галузі.
“Ще у вересні 2022 року Міжнародна організація цивільної авіації позначила Росію червоним кольором разом із Ліберією та Бутаном, що свідчить про вкрай високий ризик для безпеки польотів. Аналіз характеру авіаційних інцидентів за отриманими документами показує, що низка відмов, особливо пов’язаних із двигунами, шасі та механізацією крил, має системний характер. Тенденція свідчить — сфера цивільної авіації в Росії перебуває в зоні серйозної турбулентності з високим ризиком зірватися в крутий пік”, — йдеться в повідомлення на сайті ГУР МОУ.
Від початку 2023 року в Росії задокументували 150 випадків технічних несправностей літаків — утричі більше, ніж у 2022 році. Основна причина — відсутність техобслуговування. Через західні санкції Москві недоступна велика частина необхідних деталей. Тому понад третину російських бортів тепер використовують для “авіаційного канібалізму” — їх розбирають на частини, щоб підлатати інші літаки.
Єдиний спосіб повернути російську цивільну авіацію до норми — припинити війну РФ проти України. Усі інші спроби обійти західні обмеження виявилися провальними. Навіть бізнес-партнери Росії, такі як Китай, відмовляються постачати комплектувальні до повітряних суден. Москві довелося також зупинити виробництво літака Sukhoi Superjet 100, про який так багато і довго говорили кремлівські пропагандисти. Виявилося, що російський лайнер складається з імпортних елементів більш ніж на 70%.
“Санкції — це насамперед неможливість технічного обслуговування літаків і все, що пов’язано з проведенням регламентних робіт. А це — питання безпеки. Другий момент — це, власне, неможливість використовувати літаки, які залишилися безпосередньо за кордоном, мається на увазі російські літаки. І третій момент — питання, пов’язані з тим, як розвивати далі цивільні перевезення. Тому що Російська Федерація має досить велику територію, і авіаційні перевезення відіграють досить важливу роль у соціально-економічному розвитку країни”, — каже голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.
Під Новосибірськом росіяни виявили стихійний пам’ятник сучасної авіагалузі РФ. У вересні 2023 року через чергову технічну несправність там здійснив екстрену посадку Airbus уральських авіаліній. За 3 місяці борт усе ще стоїть на тому самому полі.