Рейтинг довіри до мера Києва Віталія Кличка суттєво зменшився за останні півроку. Так, з 74%, зафіксованих в травні поточного року, довіра впала до 52%. Відповідно зростає й рівень недовіри до київського міського голови.
Як свідчить дослідження Київського міжнародного інституту соціології, падіння довіри до мера Києва Віталія Кличка склало 22%. Відповідно, зростає рівень недовіри: з 18% респондентів, хто в травні зазначив, що "не довіряє" очільнику столиці, показник зріс до 43%, тобто більше, ніж вдвічі (на 25%).
"До трійки лідерів за довірою також належить Віталій Кличко з показниками довіри 52% і недовіри – 43%. Проте у випадку Кличка досить значне просідання довіри – у травні 2022 року йому довіряли 74%, не довіряли – 18%", - зазначають у КМІС.
Також соцопитування показали падіння вдвічі кількості респондентів, яким було важко визначитися з відповіддю. А кількість тих, хто не знайомий з діяльністю київського міського голови, знаходиться в межах статистичної похибки (2% і 1% відповідно).
Додамо, що останні кілька місяців не були легкими для Віталія Кличка. 30 вересня під час ремонту на Дегтярівському шляхопроводі сталася аварія з обвалом перекриттів мосту. 8 грудня через розгерметизацію тунелю на перегоні між ст.м. "Либідська" та "Деміївська" довелося перекрити рух "синьою" гілкою метрополітену, через що ускладнилася ситуація з транспортом в столиці. На додачу, на Деміївській площі прямо над тунелем сталося просідання ґрунту.
Відтоді підтоплення стаються то на одній, то на іншій станціях метро Києва. Фахівці стверджують, що в зоні ризику загалом 15 станцій підземки на усіх трьох лініях. Зокрема, з'явилися дані про можливе закриття "червоної", найстаршої, гілки через аварійність метромосту.
На додаток до цього відбуваються інші техногенні аварії - падіння підпорної стінки, прориви труб тощо. До них додаються рішення міської влади, що не є бездоганними з управлінської точки зору. До прикладу, - спроба перекласти на плечі бюджету держави порятунок ХК "Київміськбуд", якому треба 2,28 млрд грн на добудову 40 об'єктів.
Також не можна не зазначити сукупність невдоволеності суспільства через закритість рішень міської влади. До прикладу, під стінами КМДА кожні вихідні проходили акції "Гроші на ЗСУ!" з вимогами запровадити більш прозорі механізми формування міського бюджету та посилити контроль над грошима з боку громадськості, зупинити непотрібні для міста проєкти та посилити безпекову складову. Відповідна петиція на сайті Київської міськради набрала потрібні 6 тис голосів за лічені дні. Втім, мер ігнорував вимоги, а на "бюджетному" засіданні закликав мітингарів самих узяти зброю до рук та долучатися до лав захисників.
У КМІС конкретизують, що всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" проходило впродовж 4-10 грудня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера, всього було опитано 1200 респондентів в усіх регіонах країни окрім Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей, статистична похибка не перевищує 3,2%, втім, в умовах воєнного часу можливе більш значне відхилення.